Az utóbbi években egyre több iskola igényli a pedagógiai asszisztensek segítségét, akik aktívan részt vállalnak a kisiskolások nevelésében, de mégsem tanárok.
A keresett szakmákat tanuló fiatalok jó esélyekkel indulnak a munkaerőpiacon.
A Közép-európai Alapítvány égisze alatt működő Felvidéki Fejlesztő program célja a középiskolai oktatás hatékonyságának elősegítése.
A szakközépiskolák jóval kevesebb diákot vesznek-vehetnek fel az első évfolyamba, mint amennyi a jelentkező.
Új szakot nyit a dunaszerdahelyi Neratovicei téri Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola.
Látni, tapasztalni és megmérettetni.
Az iskola közös irányítás alá vonásának legnagyobb hozadéka és komoly megtakarítást jelent, hogy most már saját és nem bérelt helyiségekben folyhat az oktatás.
Már az első évben a tervek szerint 12 tonna minőségi zöldség kerülhet betakarításra.
Egyre jobb feltételek mellett szerezhetik meg a szaktudást.
Az első napok a visszaszokásról szólnak. A diákoknak nem kell feleltetésekről, dolgozatírástól tartaniuk.
Lehetséges-e egyáltalán szakmát tanítani az online térben?
A roma gyerekek sokszor üzleti érdekek áldozatává válnak, ha nem szakképzésük biztosítása, hanem a normatív támogatás megszerzése a cél.
Az utóbbi években a Füleki Gimnáziumban egyre nagyobb teret kap a robotika. Mindez főként az intézmény mellett működő In-Nova Polgári Társulásnak köszönhető, mely 2014-ben jött létre.
Az új fenntartó azt is elárulta, hogy a közeljövőben gyakorlótermet és fodrászszalont is szeretnének nyitni, ahol a tanulók elsajátíthatják a szakma csínját-bínját.
Nagy fába vágta a fejszéjét a Királyhelmeci Szakközépiskola vezetése.
Történelmi hangulatú környezetben található a perbenyiki Mailáth-kastély, melyben évtizedek óta szakközépiskola működik.