Az MKP elfogadhatatlannak tartja, hogy a tervezett kórházreform hátrányosan érinti a magyarlakta régiók lakosait.
Andrea Kalavská távozó egészségügyi miniszter (Smer-SD) bevallotta, hogy nem csak a kórházreform elbukása miatt mondott le.
"Ha a következő kormányra várunk, értékes hónapokat – ha nem éveket – veszítünk.“
Szegény Kalavská asszony.
Október óta húzzák, talán ma végre elfogadja a parlament a kórházreformot.
Meglepő módon éppen a miniszter asszony, Andrea Kalavská kérésére.
Andrej Danko szerint a kórházak csoportosítására vonatkozó javaslat nem oldja meg a szlovák egészségügy problémáit, ezzel szemben a Most-Híd elégedett a döntéssel.
A kórházreform a javasolt formában elfogadhatatlan. Ezt csütörtöki sajtótájékoztatóján jelentette ki Robert Fico, a Smer-SD elnöke.
A miniszterelnök szeptember 27-ig adott időt Kalavskának, hogy megszerezze a kórházreform elfogadásához szükséges támogatást.
A kormány egyelőre nem hagyta jóvá az egészségügyi reformot, de nem is zárta le a témát.
Robert Fico, a Smer-SD elnöke az egészségügy-miniszternek azt üzente, hogy tartsa be az egyezséget, amit kötöttek.
A változó gyógyszerárak, az egyházi törvény módosítása és a kötelező védőoltások is napirendre kerülnek.
A tárca három évig dolgozott a projekt előkészítésén a szakmai egyesületekkel, a vezető szakemberekkel, valamint a kórházak és a biztosítók képviselőivel együttműködve.
Andrea Kalavská egészségügyi miniszter nyíltan szembehelyezkedett az őt jelölő Smer-SD álláspontjával.
Szerdán már a kormány elé kellene kerülnie a jogszabály-tervezetnek.
A kórházreformot bírálta a Szlovák Orvosi Kamara.
A dánok 2004-ben indították el a reformot, és már most látszik, hogy csökkent az elkerülhető halálesetek száma és nőtt az átlagéletkor