A javuló járványhelyzetbe a delta variáns belekavarhat.
Örvendetes hír, hogy a magyarlakta járások zöme jövő héttől már a zöld régiók táborát erősíti.
A múlt héten tovább javult a járványhelyzet az országban.
Már majdnem teljesen úgy élhetünk, mint a járvány előtt.
A visszaszoruló járvány ellenére akadnak még kellemetlen vagy fájó korlátozások, de az ország nagy része lassan visszatérhet a normális élethez.
A sárga és a narancs szín dominál jövő héttől.
A tömegközlekedés eszközökön többnyire még kötelező a reszpirátor akkor is, ha a járás már narancs vagy sárga besorolású.
A magyarlakta járások közül csak a Nagyrőcei maradt a piros fázisban.
A sárga jelzésű járásokban a legjelentősebb változások a tömeges rendezvények szervezésében lesznek tapasztalhatók.
A Nyitrai és Szenci járás már narancssárga színű besorolást kap.
Nagy áttörést nem várjunk, de azért lesz néhány kedvező változás.
Az országban megszűnik a nyugdíjasoknak fenntartott vásárlási idősáv.
A kulturális rendezvények szervezésére vonatkozó rendelkezések is enyhülnek. A nézőtér legfeljebb 50 százaléka lehet foglalt.
Az intézkedésnek azon járások lakói örülhetnek a legjobban, ahol kedvezőbb a járványhelyzet, mint ami az országos Covid-automata besorolásából következik.
Leszállóágban van a járvány Szlovákiában.
Az első napok a visszaszokásról szólnak. A diákoknak nem kell feleltetésekről, dolgozatírástól tartaniuk.
Este kilencig is üldögélhetünk kedvenc teraszunkon, vagy sportolhatunk a szabadban.
A kormány a szerdai ülésén hagyta jóvá a járások COVID automata, illetve a fertőzöttség mértéke szerinti felosztását.
A Za ľudí elnöke úgy véli, az átfogó tesztelésnek nincs értelme.
Egyetlen járás sem kapott fekete besorolást.