Ez az érvényben lévő Covid-automatából következik.
Romlott a járványhelyzet Szlovákiában, jövő hétfőtől már tíz járás kerül piros besorolásba a Covid-automatán.
A szeptember 6-tól érvényes Covid-automata már 23 narancssárga járással számol.
A narancssárga besorolású járásokban szigorúbb szabályok vonatkoznak a tömegrendezvényekre, az éttermekre, a fitnesz- és wellnessközpontokra, valamint az esküvőkre és a halotti torokra.
Szerdán délelőtt nyilvánosságra hozták az átdolgozott COVID-automata jövő heti beosztását.
A zöld járásokban az oltottak korlátozás nélkül végezhetik a legtöbb tevékenységet, azoknak viszont, akik nincsenek beoltva a COVID-19 betegség ellen, és nem is teszteltetik magukat, enyhe korlátozásokkal kell számolniuk.
A tömegrendezvények szervezői és a vendéglátóipari egységek üzemeltetői újabban maguk dönthetik el, hogy kinek engedélyezik a belépést.
Jól járnak azok a járások, ahol az 50 pluszos korosztály 65 százalékát beoltják. Megússzák a teljes lezárást!
A védőmaszk viselése továbbra is kötelező a beltereken, mind a zöld, mind a narancssárga járásokban.
A Közegészségügyi Hivatal csütörtökön közzétette az új Covid-automatára vonatkozó első három rendeletet.
Az országos szintű intézkedések miatt csalódottak voltak a régiók.
Augusztus 16-ától új szabályok lesznek érvényben a járvány idején. Ezentúl már nem lesznek országos érvényű szabályok, a korlátozások csak az érintett régiókra lesznek érvényesek.
Éberségi fokozat lesz érvényben a Gölnicbányai, a Kassa-vidéki, a Poprádi, az Iglói, az Ólublói és a Kassa I-IV. járásokban.
Bár eredetileg nyilvános sajtótájékoztatót ígértek kedd délelőttre, az egészségügyi minisztérium végül zárt körben ismertette az új COVID-automata részleteit.
Minden marad a régiben. A maszkviselés továbbra is sok helyen kötelező!
Az elmúlt két hétben azonosított fertőzöttek 76 százaléka nem volt beoltva.
A kiszivárgott hírek alapján a tervek olyannyira előrehaladott fázisban vannak, hogy már augusztus kilencedikétől életbe léphetnek a változások.
Jövő héten hétfőtől (július 26) minden járás zöld besorolású lesz a covid-automata alapján.
Tovább javult a járványhelyzet Szlovákiában.
A COVID automata szerint jövő hétfőtől 3 járás elsőfokú éberségi fázisban lesz.