Jó hír! Háromhetes lezárás helyett csak kéthetes jön.
A legmeggyőzőbb érv az oltás mellett, ha családtagot, ismerőst érint a súlyos covid.
Újra lezárják az országot?
Krajniak, aki a szigorúbb intézkedéseket már korábban helyénvalónak tartotta volna, hogy azok rövidebb ideig tartsanak.
A COVID-betegek kórházi kezelése, más betegeket szorít ki a kórházakból.
A Covid-automata módosítása és a karácsony is téma lesz.
Kétségbeesett levelet intéztek az orvosok a lakossághoz. Fiatal emberek halnak meg, feleslegesen.
A fekete járásokban kijárási tilalom lehet, az iskolák bezárása is fenyeget.
A tavalyi forgatókönyv megismétlődésére szerencsére kicsi az esély.
A járvány miatti lezárás elleni tüntetés eredménye: tovább tarthat a lezárás Új-Dél-Walesben.
Egy felnőtt beoltása mintegy 40 eurójába kerül az államnak.
A józan ész és az új gondolkodásmód hiánya ellenére, úgy fest, Szlovákia túl van a nehezén.
Vannak országok,amelyek féken tudják tartani a járvány terjedését. Mi lehet a titkuk?
Újabb korlátozásokkal próbálja megfékezni a kormány a járványt. Ha nem sikerül, már csak a lockdown jöhet szóba.
Jaroslav Naď elmondta, a rendőrök és a katonák megtesznek minden tőlük telhetőt, de képtelenség mindenkit ellenőrizni.
Nincs máshova menni?
Szlovákia a járványkezelésben jó úton jár, de minél előbb be kell oltani a leginkább veszélyeztetetteket.
A megfelelő egészségügyi személyzet biztosítása volt a legnagyobb kihívás.
Az államfő szerint az élet és az egészség védelme mindennél előbbre való.
Kétezer újabb, súlyos állapotú, kórházi kezelést igénylő beteg várható, ha nem változtatunk.