Az ENSZ egészségügyi szervezete több ízben is az Egyesült Államok genfi diplomáciai képviseletéhez fordult, de eddig nem kapott választ.
Milyen intézkedésekre van szükség?
A WHO 16 országot nevezett meg, ahol a lakosság a legnagyobb veszélyben van a transzzsírok miatt.
Az adatok a WHO szerint arra utalnak, hogy az esetszám csökkenőben van, kevesebben kerülnek Covid-19 miatt kórházba vagy szorulnak intenzív ellátásra.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) örömmel látja, hogy Kína enyhít a koronavírus-járvány miatt bevezetett szigorú korlátozásokon - közölte pénteken a WHO veszélyhelyzeti igazgatója.
Az Egészségügyi Világszervezet szombaton globális egészségügyi vészhelyzetnek nyilvánította a majomhimlő terjedését több mint 70 országban
A vírus új osztályozása minimalizálja azokat a negatív hatásokat, amelyek a nemzetekre, földrajzi régiókra vontakoznak.
A bizottság azt vizsgálja, hogy a majomhimlő nemzetközi aggodalomra okot adó lehetséges közegészségügyi veszélyhelyzetnek minősül-e.
Az orosz erők a kelet-ukrajnai Luhanszk megyében lévő Szeverodoneck várost lőtték, 12 helyi lakos vesztette életét és több mint negyven sebesült meg.
A WHO biztonságos hozzáférést kért Mariupol, Herszon, Dél-Zaporizzsja térségéhez és további ostromlott területekhez, hogy egészségügyi ellátást biztosíthasson az ottani civilek számára.
A világ nem egyenlően figyel a feketék és a fehérek szenvedéseire.
Az orosz invázió kezdete óta több mint 70 támadást regisztrált az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ukrán kórházak ellen.
Csak orosz propaganda volna az amerikai vezetésű, biológiai fegyvereket tároló ukrajnai laboratóriumokról szól hír?
A tervezett összegből 600 millió darab oltóanyagból álló készletet hoznának létre, 700 millió tesztet vásárolnának és 120 millió beteget kezelnének.
Nehéz időszak után jobb érkezhet.
A gyógyultak és az oltottak is megfertőződhetnek.
Napjainkban már több eszköz rendelkezésre áll a vírus megfékezéséhez és a halálesetek visszaszorításához.
A fertőzöttek száma korábban nem látottra nő.
A WHO főigazgatója szerint a fejlődő országoknak kéne adni a vakcinát, nem harmadik oltásként a Nyugat lakóinak.
A főigazgató szerint az emberek tévesen gondolják, hogy az omikron közepes megbetegedést okoz.
Európa több országában, köztük Németországban és Ausztriában döntöttek úgy az utóbbi hetekben, hogy kötelezővé teszik a koronavírus elleni oltást.
Egyelőre bizonytalanság övezi azt, hogy az új vírusváltozat mennyire fertőző és milyen gyorsan terjedhet.
A védőoltások nagyfokú védelmet nyújtanak a betegség súlyos lefolyása, illetve az elhalálozás ellen.
A WHO európai regionális vakcinatanácsadója szerint ha a járvány továbbra is ilyen ütemben terjed, akkor februárra Európában újabb félmillió halálos áldozata lehet.