Azok az édesanyák, akik gyermeket vállaltak kevesebb nyugdíjat kapnak, mint a gyermektelen kortársaik. Ezen akarnak változtatni.
Csütörtökön Rimaszombatban és Ajnácskőn járt munkalátogatáson Milan Krajniak (Sme rodina) munkaügyi miniszter.
Milian Krajniak minisztériuma kész kifizetni akár az ez évi maximális 550 millió eurónyi szülői bónuszt is és 208 milliós tartalékot is elkülönített.
A munkaügyi és szociális miniszter erről az RTVS 5 perccel 12 előtt című műsorában beszélt.
„A pénzügyminisztériummal folytatott tárgyalásoktól függ, hogy mekkora összeget sikerül a közeljövőben elkülöníteni” - közölte Krajniak.
Kevés az új álláskereső.
A munkaügyi miniszter a hivatalában marad, miután csütörtökön a parlamentben elbukott a leváltására beterjesztett ellenzéki indítvány.
Azt vetik a szemére, hogy szisztematikusan leépíti a szociális állam alappilléreit.
A Munkatörvénykönyv módosítása szükséges hozzá.
Krajniak szerint ha a helyzet nem változik, akkor a koalíciós tanácson szeretnék megvitatni Mikulec helyzetét.
Lesz-e évente forrás a kincstárban a rendszer becsült pár tízmilliós hiányához.
Minden 18 év alatti iskolás megkapja.
Krajniak a döntést a kormány, a munkaadók és a munkavállalók egyeztető fórumának hétfői ülésén jelentette be.
A nyugdíjreform az első évben 200 milliós deficitet hoz.
Egy háromgyermekes nő nyugdíja nagyjából 85 euróval emelkedne.
Milan Krajniak szerint úgy kellene módosítani az intézkedéseket, hogy tudjanak róla, ha az indiai variánst behurcolják Szlovákiába, és aztán ennek megfelelő intézkedéseket kellene foganatosítani.
Fontos, hogy egyetlen ügyet se söpörjenek a szőnyeg alá, ugyanakkor mindenkit egyformán kell elbírálni.
Ahogyan nő az átlagéletkor, úgy emelnék a nyugdíjba vonulás idejét.
A régi-új miniszter a lemondása után több mint három héttel veszi át újra a tárca vezetését.
Jelölésével Eduard Heger kormányfő is egyetért.