Petr Pavel a prágai várban fogadta Zuzana Čaputová köztársasági elnököt.
Zuzana Čaputová virágcsokrot helyez el és gyertyagyújtással emlékezik a Nemzeti sugárúton álló emlékműnél.
A Kávézó különkiadásának vendége Csáky Pál korábbi miniszterelnök-helyettes volt.
A Kávézó stúdiójában a korabeli események résztvevőit: Duray Miklóst, Csáky Pált és Berényi Józsefet kérdezte Somogyi Szilárd.
Az államfő többször is kiemelte a bársonyos forradalom erőszakmentességét.
A forradalomban, a rendszerváltoztatásban való magyar részvétel mintha kezdene feledésbe merülni.
Tóth Péterrel személyes élményeiről, a magyarság szerepének megítéléséről, valamint a demokrácia helyzetéről beszélgettünk.
A véleményünk erről sokféle lehet, de hogy ennyien eljöttek, azt nem hagyhatja egyetlen kormány sem figyelmen kívül.
A szabadság felelősség nélkül anarchiához vezet - írta a kormányfő közösségi oldalán.
"Azt is megtanultam, hogy a szlovák–magyar viszonyt ápolni kell akkor is, amikor a helyzet nyugodt vagy annak látszik." - mondja Zajac, aki szerint a magyar pártok között is óriási a bizalmatlanság.
A családi legendárium úgy tartja, ott voltam a legtöbb dunaszerdahelyi tüntetésen, kulcsok helyett csörgőt rázva, sok emlékem nincs erről az időszakról.
Ha rajtuk múlna, és ők lettek volna hatalmon 1989-ben, akkor azt sem tudnánk, mi az a szabad véleménynyilvánítás.
Harmincegy évvel a bársonyos forradalom után ismét az az érzésem, hogy lábbal tiporják az alapvető állampolgári és szabadságjogokat Szlovákiában.
November 17., azaz a bársonyos forradalom évfordulója a tisztességes embereké, nem pedig a fasisztáké, a szélsőségeseké, a kommunistáké és végképp nem a maffiózóké.
Bármennyire is vonzó most november 17-ét kormányellenes megmozdulásra felhasználni, könnyen előfordulhat, hogy visszafele sül el a dolog.
"Meglepődve hallgatom, amikor jajveszékelnek, hogy talán nem lesz a magyaroknak képviselete a parlamentben. Hát miért kéne pont a magyaroknak parlamenti képviseletének lennie?"
A ’89-es események egyik nagy alakja a magyar közösség megosztottságának okairól és a szlovák-magyar együttélésről.
Kövesdi Károly, a Magyar7 vezető szerkesztője és N. Gyurkovits Róza publicista a novemberi napok felgyorsult eseményeiről a ma7 podcast adásában, a PRÉS-ben.
1988-ban voltak , akik már tudták, mások még csak sejtették, hogy a „...itt valaminek történnie kell, mert másképp az ország tönkremegy...”
A Tisztességes Szlovákiáért által szervezett megemlékezésen jóval többen jelentek meg, mint a parlamenti ellenzék rendezvényén.
A bársonyos forradalom 30. évfordulójára közösen emlékeztek a V4-ek kormányfői.
Teremtő, nagy időket megélni akár a sors ajándékaként is felfogható.
A bársonyos forradalomnak a bársonyossága abban is rejlett, hogy a rendszerbontó ellenzék kiegyezett a totalitárius rendszerbitorlókkal.