Ára nemsokára a marhahúsét is meghaladhatja!
Hivatalosan is sertéspestissel fertőzöttnek nyilvánították Budát. Úgy tudni, hogy a járvány már a Dunántúlt is elérte - írja az atv.hu oldala.
Az biztos, hogy emberi közvetítéssel jutott be a vírus, hiszen Budakeszi környezetében, a természetben még nincs jelen.
A miniszter szerint a helyzet még mindig súlyos, továbbra is fennáll a veszélye, hogy tovább terjed a háztáji sertéseket és a vaddisznókat tizedelő fertőzés.
Július végén Bodrogközben megjelent az afrikai sertéspestis. Amikor e cikk íródik, már 5 falu teljes sertésállományát leölték, hogy megakadályozzák a betegség terjedését.
A Kamara felszólította a szlovákiai üzemi tenyészetek vezetőit, naponta ellenőrizzék, hogy minden dolgozójuk 100 százalékosan betartja-e az állat-egészségügyi előírásokat.
Vaddisznóknál és házi tenyészetben is.
Újabb, afrikai sertéspestissel fertőzött állatot találtak a Tőketerebesi járásban, Szentmárián, Pálfölde településrészen, egy háztájiban – tájékoztatott weboldalán az Élelmiszer-biztonsági Felügyelet.
A helyzet komolyságára való tekintettel az érintett régióban augusztus 13-ától tilos házi sertést eladni vagy áthelyezni más tenyészetbe.
Afrikai sertéspestissel fertőzött vaddisznót regisztrálták Bodrogszentes (Svätuše) község vadászterületén.
Az intézkedésre azután kerül sor, hogy az Állami Állatorvosi és Élelmiszer-biztonsági Felügyelet (ŠVPS) ezekben a községekben is igazolta a betegség előfordulását.
Az afrikai sertéspestis terjedésének megakadályozása végett levágott házi sertésekért jövő héttől kezdik kárpótolni a gazdákat.
Újabb kegyelemdöfés a feltámadásra váró mezőgazdaságnak.
Közben Kína ma bejelentette, felfüggesztik a Szlovákiából származó sertések importját.
A fertőzés forrása egyelőre ismeretlen.
A tőketerbesi járásbeli Nagykövesd községben pénteken megelőző jelleggel likvidálják az összes házi sertést.
A bodrogközi Örös szomszédságában, Nagykövesden is felütötte fejét a sertéspestis. A hétvégén elpusztult egy háztájiban nevelt disznó.
A laboratóriumi vizsgálatok is igazolták, hogy a hétvégén Nagykövesden kimúlt sertés afrikai sertéspestissel fertőződött.
Ha a sertéshús meg van főzve vagy sütve, azaz hőkezelve legalább 70 fokon, akkor az az emberre már ártalmatlan.