Miután a bodrogközi Örösben felütötte fejét az afrikai sertéspestis, így a nap folyamán az állategészségügyi felügyelet alkalmazottai több disznót is kénytelenek voltak elpusztítani.
A hivatalosan bejelentett állatok kényszerű elpusztításáért kárpótlást kapnak a gazdák.
Háztájiban nevelt disznók fertőződtek meg afrikai sertéspestissel a Tőketerebesi járásban fekvő Őrösben (Strážne).
A tőketerebesi állat-egészségügyi felügyelet elrendelte a sertésállomány elpusztítását ott, ahol a betegséget észlelték.
Az afrikai sertéspestis 2018 elején kezdett terjedni a térségünkben.
Minden sertéstenyésztő köteles regisztráltatni a tenyészetét a Haszonállatok Központi Nyilvántartásában.
A szlovákiai gazdák is attól tartanak, hogy rövid időn belül a Felvidéken is megjelenik a jelentős gazdasági kárral járó, az emberre nem veszélyes megbetegedés.
Korábban ugyan azt nyilatkozták, hogy sikerült kontrollálni a járvány terjedését, azonban mostanra nagyon súlyossá vált a helyzet.
A Románia délkeleti részén fekvő Braila megyében egy hozzávetőleg 140 ezer sertést tartó kereskedelmi farmot támadott meg az afrikai sertéspestis