Az oktatási tárca legalább az alapiskola első két évfolyamában engedélyezné a hagyományos oktatást.
A négy alapiskola esetében elsőként az alsó tagozatos tanulók ülhetnek vissza az iskolapadokba. Ez január 18-án esedékes, ekkortól kezdődik az iskolán belüli tanítás, mégpedig 1+5-ös csoportokban.
Jövő hétfőtől, azaz január 11-től az összes iskola távoktatásra tér át.
Az iskolák jövő heti megnyitása rendkívül kockázatos - jelentette ki Branislav Gröhling oktatási miniszter azt követően, hogy a kérdésről ma online-konferencia keretében egyeztetett hetven szlovákiai város polgármesterével.
Legkésőbb kedden, azaz január 5-én jelenti be az oktatási minisztérium, hogy a téli szünet után mikor nyitnak ki az iskolák és hogyan folyhat tovább az oktatás - közölte a szaktárca.
Egyelőre teljesítetlen ígéretek és a koronavírus árnyéka - ez jellemezte leginkább 2020-ban a felvidéki magyar közoktatást és kultúrát.
A miniszter pozitívan értékelte a nyári iskola projektjét is.
Az alap- és középiskolások számára mától megkezdődött a karácsonyi szünet, amely eredetileg szerdán, december 23-án vette volna kezdetét, a járványhelyzet miatt azonban három nappal korábbra hozták.
A felmérésben 260 szülő és 271 tanuló vett részt.
Ha az alkalmazottnak nincs elegendő szabadnapja, akkor például a túlórákért járó kompenzációs pihenőnapokat is fel lehet használni.
Az új automata rendszernek hét fázisa van, zöldtől a feketéig terjed, minden szakaszban szigorodnak az intézkedések.
A kétnapos megmérettetés idén rendhagyó módon, online formában zajlott, ami kihívás elé állította a szervezőket és a versenyzőket egyaránt.
Követhetetlen, amit a Matovič-kabinet művel az iskolák újranyitásával.
A hivatalos propagandaanyagokon és hírügynökségi tudósításokon túl a valóságra is kíváncsiak voltunk.
Igor Matovič (OĽaNO) kormányfő azt állítja, segített legyőzni Branislav Gröhling (SaS) oktatási miniszternek a körülötte levő hivatalnokokat, akik heteken át állították, hogy lehetetlen letesztelni a diákokat.
A Magyar Közösség Pártja elnöke ma Filip Mónika oktatásügyi államtitkárral egyeztetett.
A kormány egy 25 oldalas iránymutatást küldött az iskoláknak, miként képzelik el az újranyitást. Az általunk megkérdezett iskolaigazgató szerint rettentő rosszul van megszervezve az egész akció.
Érkeznek az első tapasztalatok.
Az intézmény névadójának egykori tanítványa, Szabó Sándor professzor kezdeményezése nyomán jelenleg a hosszadalmas folyamat előkészítési fázisánál tartanak.