Magyarország a történelem jó oldalán áll.
Fehéroroszország 2020 novemberében nyújtotta be a kiadatási kérelmet.
Kővel fejbe dobtak fehérorosz oldalról egy, a fehérorosz határon szolgálatot teljesítő lengyel katonát, akit kórházba szállítottak.
Tömeggyilkossággal vádolta meg szerdán a lengyel hatóságokat a fehérorosz Nyomozó Bizottság.
Az 1994 óta hatalmon lévő Aljakszandr Lukasenka rendszerét Brüsszel azzal vádolja, hogy nyár óta több ezer migránst csábított országába.
Varsói közlés szerint jelenleg is több ezer migráns tartózkodik a határ fehérorosz oldalán.
Öt, orvosi segítségre rászoruló személyt, köztük három gyermeket kórházba szállítottak.
A megegyezés hírére Andrzej Duda lengyel államfő úgy reagált, nem tudnak elfogadni olyan döntést, ami a lengyel fél bevonása nélkül született meg.
Korábban Putyin is tárgyalt Merkellel, hétfőn pedig Emmanuel Macron francia elnökkel folytatott eszmecserét.
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök hétfőn kijelentette, országa azon dolgozik, hogy hazatoloncolja a fehérorosz-lengyel határon rekedt migránsokat.
A Bagdad és Minszk közötti menetrend szerinti járatokat augusztusban függesztették fel, Fehéroroszország pedig alig egy hete zárta be konzulátusát Bagdadban és az iraki Kurdisztán fővárosában, Erbílben.
Augusztus 10. óta a lett határőrség 2273 illegális határátlépést hiúsított meg, és 414 embert vett őrizetbe.
Brüsszel csütörtökön kilátásba helyezte, hogy akár már hétfőtől újabb szankciókat vezethet be Fehéroroszországgal és a migránsokat odaszállító légitársaságokkal szemben.
Az illetékes szerint a lövést egy lengyel szolgálati fegyverből adták le.
Putyin szerint a migrációs válságot a nyugati, ezen belül az európai országok hozták létre, és ennek politikai, gazdasági és katonai okai vannak.
Putyin felajánlotta Merkelnek, hogy segít előmozdítani a Minszk és az uniós országok közötti közvetlen tárgyalásokat az ügyben.
Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő kedden arra figyelmeztetett, hogy a lengyel-fehérorosz határon uralkodó helyzet az egész Európai Unió stabilitását veszélyezteti.
Az olasz belügyminiszter ötleteket vár Salvinitől, aki pedig korábban már megmutatta, mit kellene tenni.
Orbán Viktor miniszterelnök a Fox News amerikai konzervatív televíziónak adott interjút.
Bagdad ugyanakkor visszautasította, hogy az Európai Unió bármiféle vizsgálatot végezzen azzal kapcsolatban, hogy Irak engedélyezte-e, hogy repülőjáratok szálljanak fel nemzetközi repülőtereiről.
Az öt órán át tartó találkozón csak húsz perc jutott a migráció kérdésére, valódi megoldás keresésére még csak próbálkozás sem volt.
A hajó - máltai kikötési engedély híján - kénytelen nemzetközi vizeken horgonyozni, holott Málta kérésére mentette ki a 27 migránst a tengerből, ami egyébként nemzetközi kötelezettsége is.
Orbán Viktor már két éve beszélt arról, hogy a török elnökkel 2017-ben kötött megállapodás nem oldja meg a helyzetett, csak átmeneti megoldás lehet.
Újabb két civil hajónak adott kikötési engedélyt az olasz kormány.