A közel háromórás beszélgetés középpontjában az egészségügy, az oktatás, az infrastruktúra és a regionális beruházások álltak.
Érdekes és tanulságos tanulmányt tett közzé Tárnok Balázs, a budapesti Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének kutatási igazgatója.
Gubík László a közéleti béke megteremtéséről is beszélt.
A résztvevők egyetértettek, a Szövetség egységesebb lett, mint korábban bármikor volt.
Közéleti fórummal és családi nappal veszi kezdetét pénteken az idei JúniusFeszt Rimaszombatban.
A konferencia ötletével Macron állt elő, és végig is akarja vinni ezt a projektet, de a világjárvány, illetve a közelgő franciaországi elnökválasztás miatt elképzelhető, hogy később ér véget a konferencia.
Együtt? Külön? Válaszút előtt a felvidéki magyar politika címmel vitázott a Gombaszögi Nyári Táborban, a ma7 médiacsalád sátrában Őry Péter, a Magyar Közösség Pártja Országos Tanácsának elnöke és Nagy József, a Most-Híd volt európai parlamenti képviselője.
Csütörtökön a Gombaszögi Nyári Táborban a Szövetség a Közös Célokért társulás szervezésében megvalósult információs napon a sikeres családi vállalkozás receptjét keresték a fórum résztvevői.
A beszélgetés egyik sarkalatos pontja volt a vizuális kétnyelvűség kérdése.
A déli régiók gazdaságát a mezőgazdaság, az élelmiszeripari feldolgozás és a helyi turizmus segítségével lehet felzárkóztatni - hangzott el a fórumon.
A fiatal településvezetők szerint helyi szinten nem történt hitelvesztés, a jövő választási listáját erre lehetne alapozni.
Az önkormányzatokra újabb és újabb állami feladatokat ruháznak át lényegében az anyagi háttér biztosítása nélkül.
A nyitó fórumon hagyományosan - idén Kövér László távollétében - a magyar nemzetpolitika utóbbi egy évéről esik szó.