Szerencsére az aszály megszűnt.
Nem ismétlődhet meg a 2017-es eset, amikor a károkat elszenvedett gazdákat csak évekkel később kárpótolták.
A több mint 20 itt lévő hajóroncs még mindig tele van több tonna második világháborús lőszerrel és robbanóanyaggal. A nem megfelelő kezelés veszélyt jelent a vízi közlekedésre.
Szakemberekkel jártunk utána, mekkora is a baj, és mihez lehet kezdeni.
Az aszály még nagyobb területet sújt a Duna menti síkságon a Szlovák Érchegységben és Zemplén déli részén.
Az aszályhelyzet halasztást nem tűrő megoldást követel az európai mezőgazdaság súlyos helyzetére és talajnedvesség rekonstrukciójára.
Az ország területének mintegy 23 százalékán száraz a talaj. Közép- és Kelet-Szlovákiában közepes vagy nagyon nagy a szárazság.
Pénteken és szombaton egészen jól esett, habár még jobban is eshetett volna, de ezért is hálálkodunk.
A szárazság miatt kicsi az alma, az őszibarack és apróbb a szilva is, ezért idén mindhárom gyümölcsből gyengébb termés várható.
A mezőgazdaságban dolgozók szerint 50 éve nem volt ilyen helyzet, de még bizakodnak.
Legalább 1200 éve nem volt a mostanihoz fogható szárazság Spanyolországban és Portugáliában - állapították meg kutatók.
A Szlovák Mezőgazdasági és Élelmiszeripar Kamara tájékoztatása szerint az óriási aszály miatt idén rekordalacsony átlaghozamokra számítanak a termelők.
A Szlovákiai Agrárkamara és a gömöri falugazdászok szervezésében a rimaszombati járásbeli Serke községben került sor a IV. Gömöri Gazdatalálkozóra.
A szokatlanul száraz periódus a tudósok szerint az ember okozta klímaváltozásra vezethető vissza.
A gazda minden évben abban a reményben vet, hogy aratni is fog.
Ázsia, Afrika és Dél-Amerika több országában is forgalomba kerülhet a Water&Soil Kft. talajnedvességet javító fejlesztése.
A péntek reggel mért 48 centiméteres vízállás az elmúlt harminc év Baján mért legalacsonyabb augusztusi vízállásainak átlagértékénél is másfél méterrel alacsonyabb.
Az elhúzódó európai szárazság az elmúlt 40 év legsúlyosabb problémáit okozza a zöldség-ágazatban az Európai Gyümölcs- és Zöldségfeldolgozók Egyesülete szerint.
A közzétett adatok szerint a szárazság Lengyelország minden területét érinti, a szántóföldek mintegy 63 százalékát.
Szövetségi kompenzációt kérnek a német termelők a szárazság okozta veszteségeik enyhítésére. Egymilliárd eurós kártérítéssel számolnak.
A szlovák Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (MPRV) az aszály sújtotta mezőgazdasági üzemek megmentésének rendszerén dolgozik.
„Orvosság” lehet a kockázati alap, ahová az állam és a gazdák is befizetnének és ebből részben fedezni lehetne a gazdák veszteségeit szárazság, árvíz vagy más természeti csapások esetén.