A májusi és júniusi áradásokat követően rendkívül elszaporodtak a szúnyogok a Duna menti településeken, megnehezítve így az itt élők életét.
A szúnyoginvázió mértéke minden évben az időjárástól függ.
Állami segítség nélkül a települések nem fogják győzni a gyérítést.
A fonálféreg leggyakrabban a kutyákban és a macskákban fordul elő, bár ez utóbbiak jóval ellenállóbbak a betegséggel szemben.
Ez a faj olyan, hazánkban még nem ismert vírusokat is képes behurcolni.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint az elmúlt 50 évben drámaian megnőtt az új esetek száma világszerte.
Júliusban engedtek szabadon mintegy ötezer hím szúnyogot a nyugat-afrikai ország nyugati részén fekvő Souroukoudinga faluban.
Legutóbb pedig Timothy C. Winegard éppen megjelent könyvét szemlézték, aki azt állítja, a Földön valaha élt összes ember felének a halálát szúnyogok okozták.
Bár megteszünk mindent, hogy elkerüljük veszélyt, egyes vegyszerek melyeket alkalmazunk akár károsak is lehetnek nemcsak ránk, de a környezetünkre nézve is, cikkünkben ezekre világítunk rá.
Ha a madarakban kimutatható a vírus, úgy az emberek is veszélyeztetettek.
A klímaváltozással több lesz a szúnyog, a kutatók a lakosság segítségét kérik például az ázsiai tigrisszúnyogokkal kapcsolatos információk gyűjtéséhez.
Idővel állandóvá válhatnak, ma még csak látogatók.
Szakmai találkozót tartottak hétfőn a Dunaszerdahelyi járásban, Bősön, a téma a szúnyogirtás volt.
Válsághelyzetet hirdettek ki a Mátyusföldön a csípőszúnyogok jelentős elszaporodása miatt.
A szakember jelentése szerint, több, mint ötven csípőszúnyog is jut egy személyre a járásban percenként.
A szúnyogirtó permet emberre, állatra és más élőlényre nem káros, ennek ellenére javasolt az ablakok, ajtók zárva tartása a permetezés ideje alatt.má
Amikor a kutatók az embereknél alkalmazott elhízásellenes gyógyszert tartalmazó sóoldatot adtak a nőstény szúnyogoknak, azt tapasztalták, hogy a rovarok étvágya csökkent.
A szúnyogok minden rossznak az okozói.