A hagyományőrzés és az értékmegőrzés jegyében pályázatot nyert a magyarországi Hollókő és a Kalonda községben működő civil szervezet.
Eltűnőben lévő húsvétváró szokást elevenítenek fel kis családok gyermekeikkel Zoboralján a pandémia ideje alatt is.
A lelkes gömöri kézművesek közel három évtizede jeleket hagynak az utánuk született generáció számára.
Fiatal kora ellenére ízig-vérig hagyományőrző, akinek minden szavából érződik az elődök iránti alázat és mély tisztelet.
Jurtaváros, seregszemle, régészeti és antropológiai kiállítások is szerepelnek Európa legnagyobb lovas hagyományőrző rendezvénye, a Kurultaj programjai között
Jól szerepeltek a felvidékiek a Milyen jó, hogy itt vagyunk című videópályázaton.
A Kopecsni család háza szép példája annak, hogyan lehet a hagyományt a kor vívmányaival ötvözni, hogy a kettő remekül kiegészítse egymást.
Bár a vírus Bernáthék életét is lelassította, a hagyományok ápolása még a mostani nehéz napokban is fontos szerepet tölt be a család életében.
A néptánc a nemzet megtartó ereje, emellett egy kitűnő szórakozás és időtöltés is egyben.
A túrát a szalkai temetőben kezdték, ahol megkoszorúzták a magyar katonasírokat.
Az öt alkalomból álló foglalkozássorozat célja, a magyar népi hagyományok megismertetése, a magyar népi kultúra felelevenítése volt.
A Felvidék legkeletibb végén is megmozdult végre valami. Gyerektánccsoportok és újabb felnőtt éneklőcsoportok alakultak, mutatkoznak be rendszeresen.
A tökfaragás élményét csak a terült-terülj asztalkám múlta felül Vásárúton.
A hétvégén Füleken szervezték a Közép-szlovákiai Kupa íjászverseny hatodik fordulóját, melyre kilenc kategóriában mintegy 120 íjász nevezett.
Mikecz Kálmán őrnagy vezette IV. Hadik András huszárezred hajtotta végre a magyar hadtörténelem utolsó sikeres lovasrohamát.
A vonuló honfoglalók méltóságot és erőt sugároztak, a nézők, de a vonulók közül is többen a könnyeikkel küszködtek.
Újdonság lesz az idei rendezvényen, hogy először tartanak nagy nomád felvonulást, amelyen több száz lovas szekerekkel, tevékkel, bivalyokkal és családtagjaikkal korhűen idézik meg a magyarok bejövetelét.
Ha Benedek napján dörög az ég, akkor a nyár száraz lesz.
Nagybalogon a hagyományoknak megfelelően idén is megtartották a kiszebáb égetését, amely a téltemetés és a tavaszköszöntés jegyében zajlik.
Méry Margit néprajzkutató mesél, aki életét a felvidéki magyar hagyományok gyűjtésének és feldolgozásának szentelte.