Köbölkúton új alapokra helyezték a vadásztársaság működését, tevékenységük az egymás iránti szolidaritáson alapul, próbálnak tenni azért, hogy megítélésük jó irányba változzon.
"Nagyapáink is foglalkoztak a vaddal, s azt szeretnénk, ha az unokáink is foglalkoznának vele, és jobb minőségű vadállományt hagyjunk számukra örökül, mint amit mi kaptunk a nagyapáinktól."
A "Vadászatnak van értelme" nevű petíciót 153 ezren írták alá, az íveket szerdán adták át Boris Kollár házelnöknek a vadászkamra képviselői.
Túl sok kutya és ló került puskavégre ez elmúlt időszakban. És ez nagyon nincs rendjén!
A Szlovák Vadászkamara a vadászok érdekeinek védelme céljából indított petíciót.
A környezetvédelmi miniszter ismét felháborító módon megbélyegezte a vadászokat és a Szlovák Vadászkamarát.
A vadászok üzenik a lakosságnak: "A vadállomány csökkentése érdekében a maximumot cselekedjük, amit a környezetünk megenged!"
Amíg kézzel kaszáltak, a kaszáló parasztember időben észre tudta venni a meglapuló kisállatot a fűben, így azokat „körbekaszálva” esélyt tudott adni neki a menekülésre.
Volt időnk megfigyelni az erdő minden rezdülését.