A tárca előző vezetője, Veronika Remišová és minisztériuma túllépett törvényes hatáskörén, miután a kormány előzetesen nem hozott határozatot a részvénytársaság megalapításáról.
Ha már minden lehetőséget kihasználtunk, akkor fordulhatunk a Számvevőszékhez.
A járványidőszakban volt eset, hogy akár tízszeres drágulást is tapasztaltak.
A vizsgálatot leállította, az eredményeket továbbította a Számvevőszéknek. Továbbiakban ők vizsgálódnak.
Szerintük minden a legnagyobb rendben.
Már most bizonyosnak látszik, hogy bruttó nemzeti össztermék 4,5 százalékos növekedése nem reális.
Az állami intézmények gazdálkodása területén, ezen belül a Földművelésügyi Minisztériumban is komoly hiányosságokra derült fény.