Magyarországról voltak, akik inkább Felvidékre zarándokoltak a hétvégén.
A Kossuth-díjas zenész, zeneszerző a komáromi Erzsébet hídon énekelte el a magyar összetartozás himnuszát.
Június 3-án 11 órakor a Kossuth-díjas zenész, zeneszerző a komáromi Erzsébet hídon adja elől a magyar összetartozás himnuszát.
Polgári táncok bemutatásával tennék emlékezetessé az idei Nemzeti Összetartozás Napját.
Megemlékezést tartottak a nemzeti összetartozás napja alkalmából vasárnap Szepsiben, a római katolikus templom előtti téren.
A magyar közösségi ház udvarán is fellobbant az összetartozás tüze, csatlakozva ezzel kárpátaljai testvéreink felhívásához.
A platánfa alá egy kapszulát helyeztek el, amelyben egy üzenetet hagytak az utókor számára.
A Szózat eléneklése után az 54 településről a fényhozó városba érkezett közel ezer résztvevő fáklyákkal és helységnév-táblákkal átvonult a trianoni határon Dél-Komáromba.
Megmaradni magyarnak szülőföldünkön és a szív, valamint az összefogás erejével legyőzni az 1920-as trianoni határokat.
Potápi Árpád János kiemelte: a nemzet jövője ma sem nagyhatalmak, tőlünk független erők, hanem a magyar édesanyák és édesapák kezében van.
Június 4-én, a nemzeti összetartás napján az embernek akarva-akaratlanul is 2009. június 30., a felvidéki magyar „széthúzás napja” jut az eszébe.
Az Országgyűlés 2010. május 31-én a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította az első világháborút lezáró trianoni békediktátum aláírásának napját, június 4-ét.
Az idén is gazdag kínálattal vár mindenkit – a határ mindkét oldaláról – az együvé tartozás érzését segítő rendezvény.
Trianon fájdalma mellett büszkeség is töltsön el bennünket, hiszen nemcsak hogy túléltük az országcsonkítást, de megmaradtunk.
A Nemzeti Összetartozás Napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon.
Június elsején Éberhardon az egykori Apponyi birtokon emlékeztek a Trianoni békeszerződés tragédiájára és a Nemzeti Összetartozás Napjára, amelyet a magyar országgyűlés 2010-ben foglalt törvénybe.
Zebegény Havas Boldogasszony templomában tartott rendezvényen beszélt arról , hogy minden nemzeti tragédia ellenére a magyarság, a magyar kultúra fennmaradt, jöhettek törökök, tatárok, Habsburgok vagy szovjetek.
A Nemzeti Összetartozás Napja című rendezvénysorozat május 31-én vette kezdetét Pozsonyban.
Van olyan seb, amely száz év alatt sem gyógyul be. Mert az igazságtalanság erejével hasított léleksebek csak nehezen hegednek, főleg ha újabb és újabb igazságtalanságok mélyítik azokat.
Az Európai Unió egyáltalán nem foglalkozik az egyébként adófizető őshonos európai kisebbségekkel, amelyek közül egyébként a magyar a legnagyobb.
Nekünk, felvidéki magyaroknak nem nagyon mozdultak el a lelki határköveink, hiszen az egész Kárpát-medencében, ahol magyarul beszélnek, jól érezzük magunkat.
Különleges, erre az alkalomra készített gyertyákból rakták ki Nagy-Magyarország körvonalát a templomkertben.
A nemzeti összetartozás napja, azaz a trianoni békediktátum aláírásának és Komárom kettészakításának 98. évfordulója alkalmából 1 város, 2 ország – 98 év, 98 fáklya elnevezéssel a Duna mindkét oldalán fáklyás felvonulással egybekötött megemlékezést tartott az észak-kom
Megemlékezést szerveztek érsekújvári civilek és a Széchényi György Baráti kör a Nemzeti Összetartozás Napján.