Simon Zsolt gyerekcipőben járó pártját ezúttal hatan hagyják ott.
A politika az érdekérvényesítés harca. Nem a szerelemé. – Kövesdi Károly jegyzete.
Most már eldőlt. A nyár óta zajló folyamatos tárgyalások az MKP és a Híd között véget értek.
A Híd tegnapi döntésével egyértelművé vált, hogy a multietnicizmus számukra fontosabb, mint az egységes magyar képviselet - áll a Magyar Fórum közleményében.
A vegyespárt oldalán pattog a labda, a többi magyar párt együttműködésre kész.
A Magyar Fórum is magyar listát akar.
Mindkét fél kinyilvánította, számára fontos, hogy a magyar és magyar érzelmű választóknak legyen magyar képviselete a parlamentben a 2020-as választások után.
Az együttműködés lehetőségeiről kezd tárgyalásokat a jövő évi parlamenti választás előtt a Most-Híd és az MKDSZ.
A Simon Zsolt vezette Magyar Fórum nem kér a Híddal való együttműködésből.
Minden, felvidéki magyar szempontból sikertelennek vélt országos választást követően keressük a kudarc okait. Átpolitizált társadalmunkban mindenki ért a politikához: ugyanúgy, mint a focihoz.
Nincs őszinte szándék a kiegyezésre.
Simon Zsolt, a parlamenti független képviselő lett a frissen alakult Magyar Fórum párt elnöke. A szombati alakuló közgyűlés után bemutatták a párt alelnökeit: Gál Zsoltot és Janits Erzsébetet.
A 2010-es választások alkalmával az MKP-ak nem sikerült bekerülnie a parlamentbe, ami után Simon Zsolt, Bugár Béla és mások elhagyták a pártot és megalapították a Most-Hidat.
„Szeretnénk, ha megváltozna az ország politikai iránya, ha nem a korrupció és a kliensrendszer irányítana, hanem a jogállamiság elvei" – nyilatkozta Simon.
A Smerrel, az SNS-szel és Kotlebával nem közösködnek.
Kirohanások.