Ezúttal az óesztendő kül- és geopolitikai értékelésével jelentkezünk.
Tim Marshall brit külpolitikai újságíró könyveinél kevés jobb szöveget lehetne ajánlani a geopolitika iránt érdeklődő nagyközönségnek.
Beszélgetés a háborúk paradoxonáról, a béke lehetőségeiről, levágott fülekről és arról, miért nem adhatunk biztonságpolitikai témákban az erkölcsnek vétójogot.
A Ma7 médiacsalád Konzervatív Esték című beszélgetéssorozatának első vendége Robert C. Castel biztonságpolitikai szakértő volt Komáromban.
Az Adásidő podcast vendége Anton Bendarzsevszki volt.
Az amerikai házelnök provokatív lépése emiatt komoly öngól lehet az Egyesült Államoknak.
Blinken szerint Washington azon dolgozik, hogy biztosítsa a kommunikációs csatornák fenntartást a félreértések elkerülése érdekében.
Tajvan a növekvő kínai fenyegetés ellenére sem hátrál meg, és ragaszkodik szuverenitásához, valamint demokratikus berendezkedéséhez.
A héten mintegy kétórás telefonbeszélgetést folytatott Joe Biden amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök, az egyeztetésen Hszi Tajvannal kapcsolatban arra figyelmeztette Bident, ne játsszon a tűzzel.
A magyar miniszterelnök olyan átfogó elemzését adta a kontinens és a világ változásainak, amit, profánul fogalmazva, a hülyék is megérthettek.
A konfliktus elhúzódása esetén egyre inkább kísérteni fog München példája, egy ismételt megbékítési politika lehetősége.
Vannak evidenciák. Oroszország nem azonos Vlagyimir Putyinnal, Ukrajna nem egyenlő Volodimir Zelenszkijjel.
A háborúk sokszor kapnak lángra és fokozódnak mindent elborító és felemésztő tűzvésszé kis helyi viszályokból kiindulva.
A főtitkár megerősítette a NATO elutasító álláspontját arra vonatkozóan, hogy Moszkva jogilag rögzített garanciákat követelt, amelyek kizárják a szövetség további keleti bővítését.
Nem kell ahhoz külföldi beavatkozás, hogy a semmiből a duplájára emelkedő üzemanyagárak miatt tömegek vonuljanak utcára - nyilatkozta portálunknak Vigóczki Máté Oroszország-szakértő.
A főtitkár reményét fejezte ki, hogy a szövetségeseknek sikerül megerősíteniük együttműködésüket.
Az új listán szereplő források száma mintegy négyszeresére nőtt az előző, 2016-ban kiadott listához képest.
A háromoldalú megállapodás tükrében az uniónak előtérbe kell helyeznie saját biztonság és védelmi politikáját.
A kínai külügyi szóvivő a lépést rendkívül felelőtlennek nevezte, a három országot pedig azzal vádolta, hogy nukleáris fegyvereket használnak geopolitikai célokra.
A világ a hidegháború vége óta a következő években néz szembe a legnagyobb kihívással, miképpen kerülhető el egy pusztító hatású konfliktus a nagyhatalmak között.
Miért nem a klímaváltozás a legnagyobb problémánk? Népességszabályozás nélkül megmenthetjük-e a bolygót? Sci-fi vagy valóság a vízért folytatott nagy háború? Zárul a ma7 médiacsalád Demkó Attilával készített geopolitikai interjúsorozata.
Az Ukrajna körül kiéleződött geopolitikai konfliktusban a huszadik század pusztító háborúi után a térség újra felvonulási tereppé vált.
Az ismert külpolitikai szakértőt kérdeztük az amerikai dominancia hanyatlásáról, a "stratégiai álom" mibenlétéről, a kínai nagy ugrásról és arról, mi mozgatja a világpolitikát.
A kínai elnök hangsúlyozta, a klímaváltozással az emberiségnek közösen kell szembenéznie, az nem lehet ürügy más országok megtámadására vagy kereskedelmi akadályok támasztására.