Az éves infláció októberben elérte a 14,9%-ot, ami a legmagasabb a kétezres évek kezdete óta.
Az emberek egyre kétségbeesettebbek a hatalmas áremelések miatt.
A kormányoknak és a magánszektornak együtt kell működniük az orosz élelmiszer és műtrágya, valamint az ukrán gabona világpiacra juttatásában.
A mind gyorsabb tempóban emelkedő árak egyre inkább arra késztetik az embereket, hogy megoldást találjanak arra, miként lehetne minél kevesebb pénzt hagyni az üzletek pénztárgépeiben.
Az élelmiszerek további drágulására kell számítani Németországban Oroszország Ukrajna elleni háborújának következményeként.
Egyre többet mérlegelünk a boltok polcai előtt: megvegyük, ne vegyük? Meglódultak az élelmiszerárak, és nem tudni, mikor lesz vége.
Egy új globális jelentés szerint évente 2,5 milliárd tonna élelmiszer kerül a szemétbe a mezőgazdaságban,
Néhány termék, amit évtizedek óta imádunk, és ez még sokáig így is marad.
Sokan amiatt is kidobnak élelmiszereket, mert nem tudják megkülönböztetni a szavatossági időt jelző dátumot a felhasználhatóságot jelölő időponttól.
A zöldség és gyümölcs, a savanyított tejtermékek és a pékáru áfájának 10 százalékra csökkentését javasolja az SNS, a törvényjavaslatot szerdán második olvasatba utalta a parlament.
Az ország lakosságának 75 százaléka naponta átéli az úgynevezett hűtőszekrényvakságot, amikor a hűtőbe kukkantva úgy érzi, nem tud mit főzni vagy nem tudja, mit egyen.
Az unió 16 tagállamában gyorsabban emelkedtek az árak, mint nálunk.
Az élelmiszerárak 2019 januárjában 2018 decemberéhez képest 3 százalékkal emelkedtek, de ez még csak a kezdet.
Mint életünk minden területen, az élelmiszerek táján is rengeteg halhatatlan tévhit alapján tájékozódunk nap, mint nap.