Már az önkormányzatok és a lakosok is egy véleményen.
Vajon jobb lesz ezúttal a csallóközi eredmény?
Pozsonyban és a városrészekben több mintavételi pont nyílik a hétvégén (január 30-31.), ahol antigénteszttel végzik a szűrést.
Mondhatnám, hogy majdnem minden rendben van, de ez így valótlan.
Az önkormányzatok szerint logikátlan, hogy már a hétvégén megismétlik a tesztelést.
Az egészségügyi tárca váratlanul új szövegezésű tanúsítványt állított össze a tesztelés újabb körére.
A Közegészségügyi Hivatal még nem kapott teszteket az Állami Tartalékalaptól.
"A csúcsidőszakban előfordult, hogy egy perc alatt 100 embert tudtunk letesztelni Kassán."
Pozsonypüspökin a négy napos országos tesztelés során összesen 8103 lakost teszteltek le, ebből 93 lett pozitív.
A hétvégi tesztelés zavartalan lefolyását naponta tizenkét órában ötven ember biztosította Füleken.
Teszteléssel vagy más módon, de vissza kell vinni a gyerekeket az iskolába. Különben nem sok jóra számíthatunk.
A füleki bizonylatokra Fülek saját pálmás címere került.
Ha valaki kapcsolatba került egy fertőzött személlyel, karanténban kell maradnia, még akkor is, ha a jelenleg zajló tesztelés során negatív lett az eredménye.
Ajánlatos a kidolgozott ütemterv betartása.
Mivel a tesztek még nem állnak rendelkezésre, és azok megérkezését csak szerdára várják, így az átfogó tesztelésre a hét második felében és a hétvégén tudnak sort keríteni.
Néhány hasznos válasz a héten zajló tesztelés kapcsán.
Egy pozsonyi kórházban lát el adminisztratív feladatokat.
Mivel a kórház még nem indított előzetes regisztrációt az érdeklődők számára, ezért mindenki sorakozni kényszerül.
Amíg a szűrővizsgálatokkal kapcsolatos sajtótájékoztató zajlott,15 perc alatt csaknem félmillió kérvényt regisztráltak az antigén-, és a PCR-tesztelésre.
A kormány hosszú viták után tulajdonképpen kompromisszumos megoldást fogadott el az országos tesztelés kapcsán.