A Komáromi járásban a hét folyamán 233 újabb Covid-19 fertőzöttet vettek nyilvántartásba.
Az ismeretlen elkövetők által írt levelek a [email protected] címről érkeznek.
A kormány tájékoztatása szerint a következő hetekben az ország kilencmilliós lakosságának is lehetősége lesz a teszt elvégzésére.
Csütörtökön 15 103 ilyen tesztet végeztek el, ebből 635 volt pozitív.
A kormányfő azzal indokolta a döntését, hogy ki kell használni a gazdasági minisztérium szabad kapacitását.
A tesztelés jövő hétfőtől az iskolákban, óvodákban, bölcsődékben és az egészségügyi intézményekben is megkezdődik.
A védelmi miniszter biztosított arról, hogy a tesztelés teljesen önkéntes lesz.
Pofonegyszerű magyarázat és egy megoldásra váró feladat.
Az újabb tesztelési lehetőségeknek köszönhetően valószínűleg jelentősen lerövidül majd a várakozási idő.
A tárca egy speciális kódot hozott létre erre a célra, így a tesztelés költségeit valamennyi egészségbiztosító téríti.
Ez is baj, az is baj.
A tűzoltók ma 12.00 és 20.00 óra között folytatják a tesztelést. Vasárnap mind a 25 gyűjtőhely zárva tart.
Minden személyt le kell tesztelni, mielőtt belépne bármilyen egészségügyi intézetbe, kórházba, rendelőbe.
Korčok szorgalmazni fogja, hogy hagyjanak némi időt az intézkedések elfogadása és a hatályba lépésük között.
Újabb tesztelések jöhetnek.
Királyhelmecen is van lehetőség tesztelésre.
Az ingázók esetében elég lesz, ha kéthetente egyszer esnek át antigén-tesztelésen.
Zölden is teszteltek.
A hétvégi tesztelés a keleti végeken.
A járványhelyzet jelenlegi állása szerint kicsi a valószínűsége annak, hogy év végéig kinyithatnak az éttermek és a kávéházak.