2020 márciusában a WHO világjárvánnyá minősítette a SARS-COV2 vírus által kiváltott COVID-19 betegséget. A betegség terjedése azóta alapjaiban változtatta meg mindennapi életünket.
Február első felében a szekvenált minták 90 százalékában már ez a variáns volt jelen.
A 65 évesnél idősebbek alkotják a betegek zömét.
Tömegrendezvények az eddig érvényes feltételek mellett tarthatók meg.
A kórházakban összesen 2 387 páciens fekszik.
Könnyebb lesz oltás nélkül?
Szlovákia 600 ezer adag vakcinát rendelt.
Kórházban 5291 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 211-en vannak lélegeztetőgépen.
Vasárnap a szlovákiai laboratóriumokban 15 645 mintát értékeltek ki, ebből 8 552 bizonyult pozitívnak.
A beadott vakcínát a Pfizer/BioNTech társaság szolgáltatja.
A windsori rendőrség több mint ötven járművel, a többi között buszokkal és egy páncélozott járművel vonult ki a helyszínre.
Az itthon töltött nyaralás továbbra is a legbiztonságosabb szabadságolási alternatíva.
A tesztek 56,95 százaléka lett pozitív.
Európa mielőbb vissza szeretne térni a régi kerékvágásba.
A rendőrség korábban ötszáz járművet tartóztatott fel Párizs környékén, amelyek a betiltott tüntetésre igyekeztek.
A rendőrség három embert őrizetbe vett, de komolyabb rendbontások nem voltak.
Továbbra is ötven százalék feletti a pozitív esetek száma.
A szolgáltatásokat nyújtó létesítményekre vonatkozó intézkedéseket ez a rendelet nem változtatja meg.
Egy újabb, de kisebb változás.
Az alacsonyabb oltottság is közrejátszik.
Eddig több mint 18 ezren haltak meg a járvány következtében.