2020 márciusában a WHO világjárvánnyá minősítette a SARS-COV2 vírus által kiváltott COVID-19 betegséget. A betegség terjedése azóta alapjaiban változtatta meg mindennapi életünket.
A héten még csak 3 helyen, de jövő héttől már 46 központban oltathatjuk be magunkat az új vakcinával.
A kedd reggeli adatok szerint 1387 új fertőzöttet igazoltak Magyarországon.
A COVID-fertőzött gyerekek száma február közepén ugrott meg.
Az egészségügyi minisztérium összesen 600 ezer adag vakcinát rendelt.
Összesen 2547 páciens szorul kórházi ellátásra.
Kórházban 2745 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 117-en vannak lélegeztetőgépen.
A kórházban ápoltak 28,9 százaléka vette fel a vakcina mindkét adagját, 71,1 százalékuk azonban továbbra sem teljesen átoltott.
Az úgynevezett pandémiafáradtság, a javulni látszó helyzet és a mostanában tapasztalható egyéb fenyegetések következtében a koronavírussal kapcsolatos elővigyázatosság mintha lanyhulna.
A Közegészségügyi Hivatal szombat reggeli információi szerint 9.925 új fertőzöttet regisztráltak.
Összesen 2554 páciens szorul kórházi ellátásra.
Kasa megyében van a legtöbb, Nagyszombat megyében pedig a legkevesebb beteg kórházban.
A járványügyi mutatók már egy hónapja javulnak. Az elmúlt héten a naponta feltárt új esetek száma a tizedére csökkent.
A világon 440 162 233 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma pedig 5 972 454.
Az elmúlt hét napban átlagban naponta 280 beteg került kórházba COVID-19 betegséggel.
A kórházakban ápoltak közül csak 28,77 százalékuk kapta meg mindkét oltást.
Az óvatosság mégsem árt: továbbra is maszkot kell hordani.
A hétfőig befejeződött 21.767 vizsgálat 11.207 pozitív esetet tárt fel.
Kórházban 3610 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 136-an vannak lélegeztetőgépen.
Szelídülőben a vírus.