A Vízgazdálkodási Építővállalat pozsonyi, bősi, dunacsúni és zsolnai alkalmazottjai több mint kétszáz kiló szemetet szedtek össze a bősi vízierőmű környékéről.
A legmeglepőbb hulladék egy személyi igazolvány volt.
A Garamon már eddig is 19 kisebb vízierőmű áll.
Azt, hogy hogyan lehetne még hatékonyabban megvédenünk a környezetünket, jobban tudják a szakértőink és a vezetőink. Elég ha megbízunk bennük és támogatjuk őket. Ők majd megvédik helyettünk. Reméljük...
A szlovák hatóságok nem végeztek megfelelő környezeti vizsgálatot több már megépült kis vízerőmű esetében, amint azt a környezeti hatásvizsgálati irányelv, a vízügyi keretirányelv és az élőhelyvédelmi irányelv előírja.
Von der Leyen azt is elmondta, hogy ez a stratégia egy igazi alternatívát képezne más országok hasonló jellegű stratégiáival szemben.
A világ CO2-kibocsátásának 8 százalékát adja Európa. Ebből Szlovákia 0,8%-os, Magyarország 1,5%-os arányban veszi ki a részét. Tehát elenyésző a világ kibocsátásához képest.
Az elektromos pedig mind üdvössé válik, akkor is, ha három tonna és ki tudja hány száz lóerős. Miközben ezekhez az energia többségét is fosszilis forrásból fedezzük.
A klímaváltozás létező és fontos probléma. Megoldásokra szükségünk van ugyan, de felesleges riogatásra nincs!
Az ózonréteg folyamatos vékonyodása jelentősen csökkentette volna a Föld azon képességét, hogy elnyelje a légköri szén-dioxidot.
Hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon. Zöldenergia és/vagy klímamegőrzés?
A Föld napját minden évben április 22-én ünnepeljük, amellyel felhívhatjuk a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására.
A Joe Biden vezette új amerikai kormányzat világossá tette, hogy a klímaválság az egyik legfontosabb kihívás.
Az önkormányzatok, üzletláncok és mindenki, aki becsületesen szelektál képes a szennyezettséget minimalizálni, ezzel pedig hozzájárul a biológiai hulladék feldolgozásához.
Ötven képet is felhasználok egy-egy fotó megalkotásához, mert addig nem nyugszom, míg olyan nem lesz a kép, amilyennek megálmodtam.
A folyamatos felújításoknak köszönhetően a látványos nevezetesség iránt egyre nagyobb érdeklődés mutatkozott.
A kormány 2023-ig felhagy a barnaszén elégetésével nyerhető energiatermeléssel a nyitranováki erőműben.
Bajban van a természet, bajban van az emberiség is.
A tilalom a biológiailag lebomlani képtelen, ezért környezetszennyező műanyagokra fog vonatkozni.
Szlovákia kétmillió dollárral járul hozzá az alaphoz.
2026-tól a hagyományos működésű, nagy karbonkibocsátású utasszállító tengerjárók már nem hajózhatnak be a fjordokba.
A Hodža téren található Elnöki palota előtt egy óriásserpenyő hívja fel a figyelmet a klímaválságra. Az installáció a Föld pörkölődését ábrázolja a globális felmelegedés korszakában.
Tiltakoznak a brazil ügyészek.