Elvileg a törvény előtt minden állampolgár egyenrangú volt, ennek ellenére a kisebbségek között a gyakorlatban a csehszlovák hatóságok rendszerint különbséget tettek.
Május óta a menekült romák egyre nagyobb tömegben tartózkodnak a prágai központi vasúti pályaudvaron, arra várva, hogy a hatóságok megállapítsák, rendelkeznek-e ukrán-magyar kettős állampolgársággal.
"Olyan témákra kellene összpontosítani, amelyek egyesítik a tagállamokat ahelyett, hogy éket vernének közéjük."
Hogy egy „régi” vagy „hagyományos” kisebbség is sérelmet szenved, az a mostani, diszkriminációellenes összképbe nem fér bele.
"A rendőrterror erői ma a legeurópaibb pártnak hazudják magukat, és az EP meg őket támogatja" - emelte ki a Fidesz képviselője.
A szentek keze merre hajlik?
14 konkrét, eddig meg nem nevezett termékről tudhatják a szakértők, hogy a magyar mintákban kevesebb a szükséges hatóanyag.
Ha Magyarországon és Lengyelországon sorozatosan a jogállamiság hiányát kérik számon, Spanyolország miért maradhat mégis a radar alatt?
Nem lehet olyan törvényt alkotni, amely a Soros-egyetemet előnyösebb helyzetbe hozza a magyar egyetemeknél.
A Fidesz képviselői elutasítják a levél másik követelését, amely arról szól, hogy vonják be a tanácsi eljárásba az Európai Parlamentet is.
Lehet, sőt biztos, hogy nem a mi gondunk, ki legyen a legnagyobb szlovák.
„A Szlovák Nemzeti Párt nem engedi, hogy az EU valamelyik országa megpróbálja ezt a problémát a szőnyeg alá söpörni” – fogalmazott Matečná.
„Nem engedjük, hogy az egységes fogyasztói piacon két osztály legyen.”
Lassan megszokottá válik, hogy Európában kialakult a kettős mérce gyakorlata. Ez általában akkor és ott jelenik meg, amikor az adott társadalom igazságérzete megbicsaklik.