Az online tanítás kipróbálását nálunk a kényszer szülte, de nem kérünk belőle, ha az élet végre visszatér a régi kerékvágásba.
Összesen 226 osztályt kényszerültek bezárni, 8693 gyerek van otthon. A távoktatásba átsorolt gyermekek aránya állandóan egy százalék körül mozog
Pénteken eldől, hogy bezárnak-e az iskolák.
Egy ludwigslusti gimnázium - amelyet 800 diák látogat - egyelőre jövő szerdáig marad zárva azok után, hogy az egyik tanárnő vírustesztje pozitív lett.
A maradék négy diák a város másik gimnáziumában érettségizhet.
A nagymadiak még reménykednek, élükön Bartalos Gyula képviselővel, s keresik azon lehetőségeket, amivel még megakadályozhatnák a bezárásokat.
Besztercebánya megye úgy döntött, hogy csütörtöktől bezárja a megyei fenntartású oktatási intézményeket.
Egyre kevesebb diák választja.
A tornaljai gimnáziumot hivatalosan augusztus 31-én veszik ki az oktatási intézmények hálózatából, amivel véget ér az iskola 70 éves története.
A magyar iskolák leépítése már 1919-ben, Csehszlovákia megalakulása után, elkezdődött.
Az érettségi találkozók már előrevetítették a szomorú jövőt, csak bíztak a csodában.