6000 eurós támogatásának köszönhetően a minap átadásra került a Füleki Vármúzeum földalatti kiállítótermeibe szerelt szellőzőrendszer.
A vár az előző évekhez hűen november 15-ig tart nyitva.
A füleki vár alatti légoltalmi óvóhelyek szellőzőrendszerének kiépítésére a város 6000 eurós támogatást kapott.
A legtöbb látogató a Történelmi várjátékok és a Múzeumok és Galériák éjszakája rendezvényekre érkezett.
Az ezüst érmék, pipatöredékek és kerámia maradványok mellett egy siíta imakorongot is találtak, mely európai jelentőségű leletnek számít.
Európai jelentőségű leletekre bukkantak a füleki vár alatt a pár napja lezárult régészeti feltárás keretében.
A helyreállított bástyamaradványban új helyiség nyílik a turisták számára.
Az eddigi ásatások során többek között egy ritka ezüsttallérra bukkantak, amilyen eddig Füleken még nem fordult elő.
Zseblámpás séta az óvóhelyeken, melyek a légitámadások folyamán védelmet nyújtottak a fülekieknek.
A vár alatti vájatok menedékként szolgáltak a helybélieknek, amikor Füleket bombatámadások érték.