Az idő nem dolgozik nekünk. Csak rajtunk múlik, hogy engedjük-e félmúltunk e sötét korszakát elsüllyedni.
A kormány számára figyelmeztető jel, hogy a kibontakozó gazdasági válság pesszimista hangulatban találja a szlovákiai társadalmat.
A politikus szerint a problémát már régebben meg lehetett volna oldani, ugyanis a 2015-ös minszki egyezmény szerint autonómiát kaphatott volna a két szakadár terület, Donyeck és Luhanszk.
Megpróbáljuk megfejteni a magyar közösség ellen intézett soviniszta sajtótámadás hajtóerejét.
Az Adásidő podcastműsorának a vendége Öllös László volt.
A szlovákok nagy többsége nem szeretne a parlamentben látni egy egységes magyar pártot. Ehelyett jönni kell az új Bugár Béláknak, és az olyan önjelölt kalandorpolitkusoknak, mint Gyimesi György.
A taksonyi családok deportálásról szóló utasítását 1947. január 15-én írták alá. Tizenhetedikén délelőtt 11 órakor már a falut körbekerítették a katonák és vitték el erőszakkal a családokat.
A Szövetségre nem azért van szüksége a felvidéki magyarságnak, hogy néhány levitézlett, különféle ügyektől terhelt figura a platformokon keresztül menthesse át magát az új pártba, hanem tényleges megújulásra van (volna) szükség.
Az Adásidő vendégei Duray Miklós és Csáky Pál voltak.
Tóth Erzsébet Fanni pszichológus, Vibók lldi író társszerzővel a gyermek szemszögéből dolgozza fel egy magyar család deportálását.
A kormány kitartó lesz, mert elkötelezett az általa képviselt értékek mellett.
Okos enged, szamár szenved?
Nagy Dávid elmondta, két pert indítottak. Az egyik munkaügyi, a másik pedig antidiszkriminációs eljárás.
"Az embernek csak egyetlen rangja van: a jelleme!”
Miért vállalják egyre kevesebben a magyarok között a kisebbségi sorsot, vallják önmagukat szlováknak, nevelik szlováknak gyerekeiket?
Beszélgetés a Magyar Országgyűlés elnökével példaképekről, golyónyomokról, személyes hibákról és arról, milyen jövő vár Európa államaira, ha nem sikerül fordítanunk az EU szekérrúdján.
Egyelőre még jósolni sem lehet, létrejön-e a Szövetség, a pártok képesek lesznek-e túllépni önmagukon.
A magyar közösség önazonosságát megőrizni szándékozó megmozdulások a jogok és a demokrácia próbái.
Szlovákia külügye egyre inkább belüggyé válik!
1948 februárja után a politikai viszonyok átalakulását kihasználva a magyar oktatás visszaállításának legelszántabb mozgatói a szülők voltak.
Magyar papjaink felelősek a felvidéki magyar katolikusságért! A szétszabdalt egyházmegyék ellenére is szükséges, hogy megszervezzék önmagukat.
A trianoni békediktátum következtében az elszakított felvidéki magyarságnak megváltozott körülményekkel kellett szembesülnie a hitélet területén is.
Az egységesülés folyamatáról is elmondhatják a véleményüket a választók.