Évközi viszonylatban majdnem 70%-kal több elektromos autót értékesítettek.
A BYD, Kínán kívül – amely ma már a világ legnagyobbjának számít az elektromos autók piacán – tavaly Thaiföldön, Szingapúrban, Ausztráliában, Új-Zélandon, Izraelben, Brazíliában és Svédországban szerezte meg a piacvezető szerepet.
A mérleg egyik serpenyőjében a divat, a reklám és a kényszerítés, a másikban a tények: az alacsonyabb teljesítmény, a rövidebb hatótávolság, a magasabb ár és a kérdéses élettartam és biztonság. Te mit választanál?
Európa az autógyártásban is erőteljes pozícióvesztésben van, s bármennyire is igyekszik az elektromos autók irányába tolni a piacát, ennek a folyamatnak nem az EU tagállamaiban székelő gyárak lesznek a nyertesei, hanem az ázsiai vállalatok.
Úgy tűnik a háborús konfliktus sújtotta országban nemhogy nem jelent gondot egy azonos kategóriájú hagyományos autónál jóval drágább Tesla megvásárlása, hanem a vásárlóerőnek egyenesen jót is tett a háború.
Már kapható a hazai piacon a Peugeot új, tisztán elektromos kisbusza. Legnagyobb ásza az emissziómentes üzemmódon kívül a már-már elképesztő variabilitás.
Külön említést érdemel a benzin- és dízelmotoros gépkocsik arányának brutális novemberi változása,
Hiába a nagy reklám, az államilag is támogatott „zöld imázs” és az öreg kontinensen az unió részéről már kényszer szintjéig fajuló „ajánlások” az átlagos gépkocsivásárló nem akar és pénztárcájába nézve nem is tud elektromos autót vásárolni.
Nem kell az elemgyár mert az elektromos autók eladásai a tervezettnél gyengébbek.
Tetszik vagy nem, látni kell, hogy számos állítólagos előnyük mellett jelentős számú negatívummal is számolniuk kell az elektromos autók vásárlóinak.
Európa itt is lemaradóban.
Az egy főre eső legyártott autók miatt a világ egyik legnagyobb autógyártójának számító Szlovákia álláspontjára is kíváncsiak lennénk.
Sulík szerint az Európai Unió a szakadékba kergeti az autóipart.
Uniós biztos: néhány éven belül az elektromos jármű olcsóbb lesz, mint a belső égésű motorral hajtott autó.
A töltőállomás megépítése 13 ezer euróba került, a gazdasági minisztérium 12 353 euróval támogatta.
Már új technológiájú akkumulátorral, másrészt mindenre kiterjedő fogyasztáscsökkentéssel.
Néhány héttel ezelőtt a légkör széndioxid-tartalmát vettem górcső alá. Mint várható volt, kaptam hideget, de meleget is.
Az előkészületek már megtörténtek.
Autóit, mint minden luxusmodellt, elsősorban városi közlekedésre és kirándulásokra használják, a legritkább esetben hosszú távokra.
A Volvo 2030-ra teljesen átáll az elektromos autókra.