A következő beszélgetőestre december 4-én kerül sor, ahol a Hazajáró házigazdái lesznek a Mathias Corvinus Collegium vendégei.
Az Egyesült Államok sosem fogja befektetni minden energiáját egy számára mellékfrontnak tekinthető régióban.
"Nyilvánvaló, a NATO-nak előbb vagy utóbb el kell majd döntenie, tevőlegesen, katonákkal is megjelenik-e a fronton, vagy leállítja Ukrajna támogatását, az ukrán élőerő ugyanis fogy."
"Oroszországot nem lehetett rákényszeríteni arra, hogy támadjon, de arra sem, hogy békét kössön! Ukrajna sem fogja csak úgy feladni a területeit. Miért tenné, amíg az ukrán nép és a nyugati világ mögöttük áll?"
Nem a megfelelési kényszer vezérli.
Folytatódik a ma7 médiacsalád rendezvénysorozata. Robert C. Castel után ezúttal Demkó Attila tart előadást Dunaszerdahelyen.
Az Adásidő podcast legújabb epizódjában Demkó Attilával, az MCC Geopolitikai Műhelyének vezetőjével beszélgettünk.
A háború kapcsán a világsajtónak gyorsan kellett sok ismeretet elsajátítani Ukrajnáról. Mi is gyakran szakértők segítségét kértük egy-egy részterület megvilágításához.
Viszonylag sokat lehet olvasni az elmúlt napokban az amerikai HIMARS-ok által orosz célokra mért csapásokról. Valóban csodafegyverről lenne szó?
"A legrosszabb forgatókönyv, ha Oroszország nagy arányú, hagyományos katonai vereséget szenved Ukrajnában és nem lát más kiutat, minthogy taktikai céllal, az ukrán hadsereg ellen atomfegyvert vessen be."
"Putyint nem érdekli a pénz és önmagában a hatalom sem. Ezek csak eszközök, amelyekkel kielégítheti küldetéstudatát."
Aligha akad manapság forróbb külpolitikai téma az orosz–ukrán válságnál. A Nyugat Oroszországra mutogat, az oroszok meg nyugat felé, egyre nehezebb átlátni az eseményeket. Segítünk!
Korrupció, alkalmatlanság, lopás és csalás jellemezte az afgán reguláris hadsereg egy részét. Az összeomlás hosszútávon elkerülhetetlen volt nyugati segítség nélkül, a sebessége azonban mindenkit meglepett. Szakértőt kérdeztünk!
Miért nem a klímaváltozás a legnagyobb problémánk? Népességszabályozás nélkül megmenthetjük-e a bolygót? Sci-fi vagy valóság a vízért folytatott nagy háború? Zárul a ma7 médiacsalád Demkó Attilával készített geopolitikai interjúsorozata.
Az ismert külpolitikai szakértőt kérdeztük az amerikai dominancia hanyatlásáról, a "stratégiai álom" mibenlétéről, a kínai nagy ugrásról és arról, mi mozgatja a világpolitikát.
"Ukrajnáért senki nem akarja kirobbantani a harmadik világháborút, még az Egyesült Államok sem." A sorozat első része az orosz-ukrán kérdésre fókuszál.