Romániában a fővárosban és az erdélyi megyékben terjed leginkább a fertőzés.
Szék és Tordaszentlászló a két első magyar többségű erdélyi település, amely a koronavírus-járvány miatt vesztegzár alá kerül.
A jelenlegi parlament mandátuma azonban december 20-án lejár.
A két magyar erdélyi párt a lehetséges együttműködésről tárgyalt.
Október 25-én újabb provokációra készülnek a román soviniszták.
Egyre több gondot okoz a járvány.
Románia 14 napos karanténkötelezettséget vezetett be szerdától a Magyarországról és másik 48 olyan országból érkezők számára, ahol az utóbbi két hétben a koronavírus-fertőzések lakosságarányos száma meghaladta a romániai adatot.
Magyar szempontból a választás kiemelt célja a megyei pozíciók megtartása mellett a már román többségű Marosvásárhely visszaszerzése és Szatmárnémeti megtartása volt.
Nem ígér új várost, de új szemléletet igen, amellyel új fejezetet nyitnak Marosvásárhely életében.
Marosvásárhelynek megint magyar vezetője lesz, miként Gyergyószentmiklósnak és Szászrégennek is, Szatmárnémetit pedig sikerült "megőrizni".
Tucatnyi nagyvárosban készül exit poll, ezeket a szavazókörök zárásakor azonnal ismertetik a hírtelevíziók, a hivatalos eredményeket azonban várhatóan csak hétfőn teszik közzé a választási bizottságok.
Az ismert aktív esetek száma egyébként több mint 500-zal 18 ezer alá csökkent kedden, és a Covid-19-ben szenvedő betegeket kezelő kórházak terhelése is némiképp csökkent, kedden az előző napinál százzal kevesebb, 7119-et ápoltak kórházban.
Húsz év után lehet ismét magyar polgármestere a székelyföldi Marosvásárhelynek, ami a változó etnikai arányokat figyelve óriási eredménynek számítana.
Az RMDSZ-szel közös kormányzás iránt Ludovic Orban kormányfő, az NLP elnöke is nyitottnak mutatkozott.
Kevesebben fertőződtek meg, de minden korábbinál magasabb a halálos áldozatok száma.
Romániában minden korábbinál több, 506 súlyos beteg szorult intenzív kórházi kezelésre.
Újabb 58 koronavírusos beteg vesztette életét az utóbbi 24 órában.
Romániában ötszáz fölé emelkedett az intenzív osztályon kezeltek száma.
Az indítvány szerint a szociáldemokraták főleg a járványhelyzet kezelése miatt váltanák le a kormányt.
Az utóbbi napon újabb 50 koronavírusos beteg vesztette életét: ez 25 százalékkal haladja meg az utóbbi két hét átlagát.