Az orosz vezérkari főnök szerint a Kijevnek szánt fegyverszállítások drasztikus és veszélyes lépésekre bátorítják az ukrán vezetést.
Megpróbálják megszabni nekünk, hogyan viselkedjenek az orosz fegyveres erők a saját területünkön...
Oroszország nem fenyeget senkit a Kreml szóvivője szerint, csak Washington kelti a feszültséget.
Az ukrán külügyminisztérium hangsúlyozta,ha Kreml továbbra is provokációkhoz folyamodik Ukrajna oroszországi külképviseleteinek alkalmazottjaival szemben, akkor Kijev fenntartja a jogot, hogy válaszul további lépéseket tegyen.
A tisztségviselő hangsúlyozta, hogy az ukrán fegyveres erők nem terveznek támadó műveletet a Donyec-medencében.
Az orosz erők elrendezése "inkább támadó, mint védekező jelleget mutat".
A két vezető találkozójáról egyelőre még nem született megállapodás.
Moszkva pozitívan értékeli, hogy Kijev feltételesen szabadlábra helyezte Kirill Visinszkijt, a RIA Novosztyi Ukraina hírportál főszerkesztőjét.
Éjjel a Donyeck megyei Bohdanyivka településnél egy órán át lőtték az ukrán katonákat páncélosokkal, gránátvetőkkel, nagy kaliberű golyószórókkal és kézi lőfegyverekkel.
Az ukrán államfő arra reagált, hogy kedden és szerdán összesen három ukrán katona esett el és három megsebesült a kelet-ukrajnai fronton kiújult harcokban.
Józanságot kívánt az új ukrán vezetésnek.
Enyhülni látszik a konfliktus.
Mindenki másokra mutogat.