Decemberi hivatalba lépése óta harmadik alkalommal vonult el a német kormánykoalíció a mesebergi kastélyba, hogy megoldást találjon a pártok közötti nézeteltérésekre.
Németország a vártnál jobban áll az energiabiztonság megerősítésével, és jóval nyugodtabban várhatja a telet, mint néhány hónapja - jelentette ki Olaf Scholz német kancellár kedden.
Oroszország Franciaországba is korlátozza a gázszállítást, ami Európában növeli az energiaválságtól való félelmet a tél folyamán.
A beszerzési és eladási árak közötti szakadék az Unipernél idén akár 10 milliárd eurós negatívumot is jelenthetnek.
A lengyel miniszter szerint ennek a politikának köszönhetően Vlagyimir Putyin orosz elnök pénzt tud gyűjteni fegyverkezésre.
A német kormány a jövő héten 19 500 adag majomhimlő elleni oltóanyagot oszt szét az ország különböző részein.
"Nem tudjuk, de Németország mindent megtesz, amit csak lehet, hogy segítsen Ukrajnának!"
Az energiafogyasztás csökkentése érdekében az üzletek kirakatainak világítását is kikapcsoltathatják éjszakára Németországban szeptembertől a kormány új terve szerint.
Az ottani vízállásnak azért van különös jelentősége, mert a folyó ezen a ponton nagyon sekély.
A spórolás leginkább az alacsony jövedelmű háztartásokra jellemző.
Ha Oroszország leállítja a gázszállítást, Németországnak három hónapra elegendő földgáztartaléka van. Azaz a fűtési szezon tele van kérdőjellel.
Az eddigi 19 százalék helyett a kedvezményes, 7 százalékos áfakulcs alá sorolják a földgázt Németországban.
Jelentősen csökkent a földgázfogyasztás az idén az első fél évben Németországban, júniusban már csaknem 25 százalékkal kisebb volt a felhasználás, mint egy évvel korábban.
A két megoldás közül az egyik a gázbeszerzési illeték, az árkiigazítási mechanizmus kiegyensúlyozott, szolidáris, a többletköltségeket valamennyi fogyasztóra szétterítő változata.
A brit kormány vészhelyzeti terve azzal számol: a téli időszakban több órás áramkimaradások is rendszeressé válhatnak.
Biztos, ami biztos, tiltsuk be a létezést is! Csak úgy, a spórolás jegyében.
Szeptember elejére 75 százalékra, október elejére 85 százalékra, november elejére pedig 95 százalékra kell feltölteni a tározókat.
A német szövetségi kormány egészségügyi minisztériuma szerdán hozta nyilvánosságra azt az egyelőre elfogadásra váró tervezetet, amelyből kiderül, miként tervezik felvenni a harcot a szerintük biztosan visszatérő koronavírussal.
A turbina nem csupán kifogástalan állapotban van, hanem az összes hivatalos dokumentum is rendelkezésre áll ahhoz, hogy leszállítsák a vezetéket üzemeltető Gazprom orosz állami energetikai óriásvállalatnak.
A németek végrehajtják az extrém spórolós terveiket, hogy energiát takarítsanak meg.