A gyermek-szülő szeretetkapcsolatért zarándokoltunk.
A Nyékvárkony és Dercsika közti nagyjából nyolc kilométeres távot a fiatalokért imádkozva, énekelve, róluk és a többi, hozzánk közelálló embertársunkról elmélkedve tettük meg, egy kis vidámsággal fűszerezve.
Jól esik kiszakadni az örökké nyüzsgő hétköznapokból.
A kürti székhelyű Compass polgári társulás égisze alatt - április 23-án - online beszélgetést hallhattunk a Mária Út szlovákiai szakaszának eddigi munkálatairól, az eredményekről, a tervekről.
A projekt keretében valósul meg a Pálos70 elnevezésű teljesítménytúra is.
A csodás természeti környezetben kanyargó zarándokút-tanösvény megnyitójára szeretettel várnak minden érdeklődőt.
Tegnap, augusztus 24-én elindult az 1Úton zarándoknap a Mária Út egész szakaszán - gyalogosan, kerékpáron, vízi úton. Az idén az édesapákért, az apai hivatásért, családon belüli szerepük méltóságáért imádkoztak a zarándokok.
A Via Mariae szervezésében megvalósult háromnapos gyalogos zarándoklat végcélja Márianosztra az Irgalmas Jézus Öt Szent Sebe búcsú.
A tanösvény a tervek szerint május 25-én kerül átadásra és felszentelésre.
Lelki élményekkel is gazdagodtak a résztvevők, akik ezúttal az édesanyákért zarándokoltak.
Az eredeti út az erdőn át vezetett, ami páratlan szépségű lehetne, de mivel be van kerítve és vadasparkként működik, más megoldásban kellett gondolkodni.