Az illegális migráció az egyik forrása a súrlódásoknak.
Európa jövőjének motorja a francia-német együttműködés - jelentette ki Olaf Scholz német kancellár és Emmanuel Macron francia államfő vasárnap a Franciaország és Németország közötti megbékélési szerződés hatvanadik évfordulója alkalmából.
Az Elysée-palota közleménye szerint Macron elnök gratulált az olasz kormányfőnek a "pragmatikus és építő jellegű", de egyúttal "őszinte hangvételű" megbeszélésen.
Emmanuel Macron francia államfő az ukrajnai háborúról és annak következményeiről adott élő tévéinterjújában szerda este felszólította Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hogy térjen vissza a tárgyalóasztalhoz.
Az ukrán fővárosba érkezett Emmanuel Macron francia elnök, Olaf Scholz német kancellár és Mario Draghi olasz kormányfő - közölte csütörtök reggel a francia elnöki hivatal.
A három vezető a világ legfejlettebb ipari országait összefogó G7 csoport június 26-án kezdődő németországi csúcstalálkozóje előtt felkeresheti Kijevet, ahol egyikük sem járt az orosz támadás kezdete óta.
Emmanuel Macron nem zárta ki, hogy európai kollégáihoz hasonlóan ő is hamarosan ellátogat Kijevbe.
Az elnökválasztás április 24-i második fordulójában a franciák a szavazatok 58,55 százalékával választották újra köztársasági elnöknek Emmanuel Macront.
Macront tűnt a dinamikusabbnak a megkérdezettek 49 százaléka szerint, míg Le Pent 31 százalék látta annak.
A viszonylag alacsony részvételi arány az előrejelzéseknél valamivel magasabb, és nem éri el a húsz évvel ezelőtti negatív rekordot.
Emmanuel Macron francia elnök megtagadta, hogy az orosz orvosok koronavírus PCR-tesztet végezzenek el rajta, mielőtt megbeszélést folytatott volna Vlagyimir Putyinnal.
Csodát nem hozott Macron elnök oroszországi látogatása.
A két vezető megerősítette, hogy támogatja Ukrajna szuverenitását és területi egységét.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Emmanuel Macron francia államfő az erőszak megszüntetésére és visszafogottságra szólított fel pénteken a Kazahsztánban kialakult helyzet miatt.
Macron: A menedékjoggal történő visszaélés elkerülése érdekében olyan Európára van szükség, amely képes megvédeni a határait.
Az elmúlt napokban fellángolt a hónapok óta parázsló, elsősorban a halászati jogosultságok ügyében kialakult viszály Nagy-Britannia és Franciaország között.
A G20 október 12-én rendkívüli csúcstalálkozót tart Olaszországban, amelynek témája Afganisztán lesz.
Mikor megláttam barátságos, hazug arcát, undort éreztem, és erőszakos reakció tört ki belőlem...
Emmanuel Macron francia elnök egy vasárnap megjelenő interjúban megfenyegette a kilenc hónap alatt immár két katonai puccsot megélő Malit, hogy kivonják az országból a francia katonákat, ha annak vezetése a szélsőséges iszlamizmus felé mozdul el.
A nagy múltra visszatekintő intézményt 1945-ben Charles de Gaulle korábbi köztársasági elnök alapította, itt tanult több vezető politikus, például a már említett Macron vagy éppen elődje, Francois Hollande is.
Több iszlám országban a francia termékek bojkottjára szólítottak fel, Kuvaitban sok üzlet máris levette polcairól a francia árukat, Katarban pedig az ország állami egyeteme lemondta a tervezett francia kulturális fesztivált.
Macron a sajtótájékoztatón azt is hangsúlyozta, hogy nemzetközi együttműködést és konferenciát szervez annak érdekében, hogy a segélyek ne kerülhessenek illetéktelen kezekbe.
Szép kilátások ezek a NATO számára.
Egyre többen vannak, akik "emésztési gondokkal küszködnek" Ankarát illetően - fogalmazott a török elnök.