2020 márciusában a WHO világjárvánnyá minősítette a SARS-COV2 vírus által kiváltott COVID-19 betegséget. A betegség terjedése azóta alapjaiban változtatta meg mindennapi életünket.
Javulnak az adatok?
Carolina Darias spanyol egészségügyi miniszter tájékoztatása szerint húsvét után, április 20-tól szűnik meg a 2020 nyara óta megszakítás nélkül érvényben lévő előírás.
A római kormány januárban vezette be az oltási kötelezettséget az ötven év felettiek számára.
A tanulmány azt bizonyítja, hogy a SARS-CoV-2 omikron változata képes kijátszani az immunrendszert.
Megnő a súlyos vérrögképződés kockázata az új koronavírus okozta Covid-19 kialakulása utáni hat hónapban egy új svéd tanulmány szerint.
Nem kell oltási igazolást felmutatni az intézményekben és a határátlépésnél, valamint néhány kivétellel védőmaszkot sem kell viselni zárt nyilvános helyeken
A gyógyszer továbbra is kapható a kórházi gyógyszertárakban és van elég a sürgősségi osztályokon is.
Összesen 1831 páciens szorul kórházi ellátásra.
Összesen 1 908 páciens szorul kórházi ellátásra.
A covid-19.nczisk.sk honlap korrigált adatai azt mutatják, a hétvégén újra megemelkedett a koronavírus miatt kórházban ápoltak száma.
Kórházban 1833 koronavírusos beteget ápolnak.
Szerdától megszűnik az eHranica rendszerbe való regisztrációs kötelezettség.
Érdekes módon vannak, akik akkor sem kapják el a vírust, ha a fertőzöttek közvetlen közelében vannak.
Az összesen elvégzett 4041 RT-PCR teszttel 1465 új koronavírus-fertőzést mutattak ki Szlovákiában vasárnap.
A kormány megerősítette, hogy ragaszkodik a "zéró Covid" stratégiájához.
Szombaton 3 258 új fertőzöttet azonosítottak, az elvégzett tesztek 40,6 százaléka bizonyult pozitívnak.
A kórházban koronavírus-fertőzés, vagy annak gyanúja miatt ápoltak száma is tovább csökkent.
A szomszédos Malajzia szintén pénteken nyitotta meg teljesen a határait.
Ami a járásokat illeti, márciusban a legkevesebb fertőzöttet a Mezőlaborci (290) és a Selmecbányai járásban (556) vették nyilvántartásba.
A gyakori kézmosás és fertőtlenítés, a kézfogás mellőzése és a távolságtartás továbbra is erősen javallott.