2020 márciusában a WHO világjárvánnyá minősítette a SARS-COV2 vírus által kiváltott COVID-19 betegséget. A betegség terjedése azóta alapjaiban változtatta meg mindennapi életünket.
A második leggyakoribb ok a daganatos megbetegedés volt.
Kevesebb mint ezer páciens szorul kórházi ellátásra.
Szív- és érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség vagy akár depresszió is lehet a koronavírus-fertőzés tartós következménye, ezek kezelésére Szerbiában úgynevezett poszt-Covid rendelőket alakítottak ki.
Több mint ezer ember szorul kórházi ellátásra.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen.
Talán megszabadulhatunk a vírustól.
Több mint két éve van velünk a vírus, mely eddig egy kisebb országnyi ember életét vette el.
Pénteken országszerte 6 108 PCR-tesztet végeztek.
Itt vannak a friss járványadatok.
Összesen 1108 páciens szorul kórházi ellátásra.
Folyamatosan javul a járványhelyzet Szlovákiában.
Két év után.
A miniszter arról tájékoztatott, a kormányülésen döntenek arról, hogy csütörtöktől megszüntetnék a reszpirátorok kötelező használatát.
Összesen 1 156 páciens szorul kórházi ellátásra.
Az egészségügyi tárcavezető a tervek szerint a kormányülést követően jelenti be a járványi szabályok további enyhítését.
A szlovákiai laboratóriumokban húsvéthétfőn 3 331 tesztet értékeltek ki, ebből 704 bizonyult pozitívnak.
Április eleje óta már több körben tesztelték a város lakóit antigén gyorstesztekkel is a fertőzöttek kiszűrésére.
Vasárnap 1.263 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak PCR-vizsgálat alapján.