Ha az SaS kilép a kormányból, az általuk vezetett minisztériumok élére új emberek kerülhetnek. Mutatjuk, kik a legesélyesebbek.
Čaputová szerint a hétköznapi emberek problémái teljesen eltérnek azoktól a dolgoktól, amiken a politikusok veszekednek. Ki gondolta volna?!
„Egy hét múlva az lesz a helyzet, hogy vagy teljes létszámban folytatja a kormánykoalíció, vagy emberhátrányba kerülünk. De emberhátrányban is lehet gólokat lőni és jó eredményt elérni” – mondta Remišová.
A kérdés csak az, felnőtt férfiak alkalmatlan tárgyon csoportosan elkövetett hasztalan kísérletét hogyan minősítsük?
Richard Sulík gazdasági miniszter jövő szerdán tervezi benyújtani lemondását a kormányülés után.
Richard Sulík, az SaS elnöke szerint szeptembertől ellenzékben lesz az SaS.
Helyes lépés lenne az alkotmánymódosítás a választási időszak népszavazással vagy parlamenti szavazással történő lerövidítésének lehetőségével, de a parlament e nélkül: szavazással is lerövidítheti a választási időszakot.
"Bízom benne, hogy az SaS hajlandó egyet hátralépni, és ősszel négyes koalícióként folytatjuk” - közölte a kormányfő.
Várhatóan szombaton (augusztus 20.) tárgyalnak újra a kormánypártok a koalíció jövőjéről.
Sulíkék menekülnek a süllyedő hajóról. Azt gondolják, hogy ezt nagyon rafináltan teszik, de mindenki átlát a szitán!
Šipoš szerint elég, ha az SaS rükvercbe kapcsol és visszatér a koalíciós tanács üléseire.
Gröhling úgy véli, javarészt Ivan Korčok (SaS-jelölt) külügyminiszter és Naď határozta meg az ország külpolitikai irányultságát.
Milan Krajniak szerint viszont a koalíciós partnerek közti viszony szétveréséhez vezetnek a személyi kérdésekben osztogatott tanácsok.
Ivan Korčok (SaS-jelölt) külügyminiszter cáfolta, hogy új pártot alapítana.
Krúpa kilépése egy természetes folyamat eredménye.
Az ellenzéki párt felszólította a kormánypártokat, hogy azonnal kezdjenek tárgyalásokat az előrehozott választás megtartásának időpontjáról.
„Az elmúlt időszakban minden megtörtént a parlamentben, aminek nem lett volna szabad” - véli a külügyi államtitkár.
A lehető legjobb megoldás szerintük, ha minden marad régiben.
A Sme rodinának még jól is jött ez a konfliktus, hiszen mindenki a két „kakasra”, Matovičra és Sulíkra figyel, s így eltörpülnek azok a kétes ügyek, amelyekben Kollár pártja is érdekelt.
Juraj Hrabko publicista szerint a jelenlegi helyzet, miszerint az SaS a kormány része, de nem része a kormánykoalíciónak, annyira nem szokványos, hogy a világ politikai csodájához hasonlítható.