A terrorszervezetnek tekintett Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) 57 harcosával végeztek a török erők Irak északi részén.
A hadművelet a terroristák ellen irányul, és a török hadsereg maximális tapintattal folytatja azt, figyel a kulturális és vallási objektumok biztonságára, így a civil lakosságot semmilyen veszély nem fenyegeti.
A kormány döntését még a parlamentnek is jóvá kell hagynia.
Az elnöki tisztségért 25 jelölt verseng, köztük két tapasztalt politikus: Hosjar Zebari és Barham Száleh
Az amerikaiak a közeljövőben nem tervezik kivonni az Irakban maradt 2500 amerikai katonát, bár feladatuk az iraki erők légi támogatására, illetve egyéb katonai segítségnyújtásra szorítkozik.
A robbantás helyszínén sűrű füstfelhő gomolyog, a terrorcselekmény elkövetőjeként egyelőre egyetlen személy vagy csoport sem jelentkezett.
A Bagdad és Minszk közötti menetrend szerinti járatokat augusztusban függesztették fel, Fehéroroszország pedig alig egy hete zárta be konzulátusát Bagdadban és az iraki Kurdisztán fővárosában, Erbílben.
Az elmúlt hetekben Iránnal szövetséges milíciák tagjai tiltakoztak az előző havi parlamenti választás eredménye ellen, mert a voksolást követően meggyengültek pozícióik az ország törvényhozásában.
Bagdad ugyanakkor visszautasította, hogy az Európai Unió bármiféle vizsgálatot végezzen azzal kapcsolatban, hogy Irak engedélyezte-e, hogy repülőjáratok szálljanak fel nemzetközi repülőtereiről.
Tapsoljunk a demokratikus tolvajoknak, mennyire nagylelkűek.
Jelenleg 2500 amerikai katona állomásozik Irakban.
Az offenzíva megtorlás volt azért, mert leállt a lélegeztetőgép négy koronavírusos betegnél, aki ezt követően meghalt.
Befogtak, és lelőttek két drónt vasárnap Irakban egy olyan katonai bázis fölött, ahol amerikai katonák is állomásoznak.
A támadás elkövetőjeként eddig nem jelentkezett semmilyen szervezet.
Ferenc pápa előtt még nem járt katolikus egyházfő Irakban.
A történelmi jelentőségű, egyórás találkozóra a 90 éves Szisztáni szerény otthonában került sor zárt ajtók mögött.
Annak a nyomozásnak a keretében, amelyet Abu Mahdi al-Muhandisz, a Népi Mozgósítási Erők nevű ernyőszervezet vezetőjének egy évvel ezelőtti meggyilkolása ügyében folytatnak.
A kormányellenes tüntetők nem bíznak a hitszónokban, aki korábban igyekezett felhasználni őket céljai elérésére, majd megvonta tőlük támogatását.
Iraknak még szüksége van ezekre a katonákra a hadsereg és a biztonsági erők kiképzéséhez, fejlesztéséhez.
Irak volt az arab országok egyike, amelyben elsők között jelent meg a koronavírus.
Két amerikai és egy brit katona veszthette életét a támadásban.
Több rakéta csapódott be a bagdadi amerikai nagykövetség közelében vasárnap hajnalban - tudatták amerikai katonai források.
A felek elismerték a történelmi keresztény közösség fennmaradásának jelentőségét Irakban, kiemelve, hogy szavatolni kell a biztonságukat.