Pontosan hetven éve brit bombázókötelékek porig rombolták a szász fővárost.
Számos megmentett lengyel a háború után is igyekezett tartani a kapcsolatot id. Antall Józseffel. 1990-ben Varsó óvárosának tőszomszédságában kétnyelvű bronz emléktáblát avattak, megörökítve a lengyelek iránta érzett háláját és tiszteletét.
Hetvenhat évvel ezelőtt, ezekben a fagyos januári napokban indult meg a Vörös Hadsereg támadása, amely a Don-kanyarban néhány nap alatt áttörte a hősiesen küzdő, ámde hiányosan felszerelt 2. magyar hadsereg védelmét.
A véres mészárlásban Belaruszban minden harmadik ember életét vesztette, a zsidó közösség mintegy kilencven százalékát megsemmisítették.
Most, hogy a Nagy Háború – tehát az I. világháború – végének századik évfordulója közeledik, érdemes elgondolkodni azon, vajon megemésztettük-e már az eltelt évszázad alatt az akkori gyászos eseményeket.
Tematikus bunkertúrára invitálták az érdeklődőket, melynek során bemutatták a 2. világháború idejéből származó, füleki légoltalmi óvóhelyeket.