Hatalmas robbanás történt vasárnap Kijevben egy kilencemeletes házban, eddig egy ember holttestét emelték ki a romok alól.
Kiállította a számlát az a cég, amely az eperjesi bérházban keletkezett katasztrófa után takarítja el a megmaradt romokat.
Szabadlábra helyezik Ján R., Ondrej T. és Marek T. vállalkozót, akik ellen a tavalyi eperjesi gázrobbanás ügyében indult eljárás.
Az épületet kiürítették, lekapcsolták az áram- és gázellátását.
A kétszobás lakások tulajdonosai 88 736,79 eurót, a háromszobások tulajdonosai pedig 108 456,30 eurót kapnak.
A bíró tudja, hogy a közvélemény nagyon érzékeny erre az ügyre.
Az őrizetbe vett személyek ellen általános veszélyeztetés miatt indítottak eljárást.
Egészen mostanáig tartott.
Az eltűntként nyilvántartott nő lánya a Markíza televíziónak megerősítette, hogy DNS-mintát adott az azonosítás elvégzéséhez.
A csallóköziek is gondoltak a gázrobbanás érintettjeinek megsegítésére.
A nyilvános gyűjtés január 31-ig tartott. A számlán jelenleg körülbelül 4,4 millió euró van.
Szőnyegeket, laminált padlót, tapétákat, függönyökkel és karnisokat kapnak..
Egymilliós bontási megbízást adtak egy olyan három-négy embert foglalkoztató cégnek, amelyik, kis túlzással, még teherautót sem üzemeltethet legálisan.
Az eperjesi főegyházmegyéből végül 118 eperjesi egyházközség csatlakozott az akcióhoz.
"Bevetésük bizonyíték arra, hogy a szlovák fegyveres erők készen állnak rá, hogy válsághelyzetekben a lakosság segítségére siessenek".
A december eleji gázrobbanásban megsemmisült eperjesi lakóház tulajdonosainak a Generali biztosító több mint 2 millió eurót fizet.
Újra biztosítják a gázellátást azoknak a lakóknak, akik a bontási munkálatok miatt, biztonsági okokból, december 10-e óta gáz nélkül voltak.
A kórház alkalmazottai saját kezűleg főzték meg a karácsonyi puncsot, amelyet a kórház látogatóinak kínálnak fel.
Hétfőn kezdték bontani a 12 emeletes eperjesi panelházat, ahol december 6-án hét emberéletet követelő gázrobbanás történt.
Kedden délig sikerült elbontani a tetőt.