Nagyon sok magyar emlékmű, emléktábla eltűnt a Felvidéken, vagy átalakított formában, nem az eredeti céljának megfelelően él tovább.
Más idők járnak. A négy turul őrző tekintete sem figyeli már a Zobor alatt elterülő tájat, s a darabokra tört pozsonyi Mária Terézia-szobor is...
A feltételezett tettest a rendőrség őrizetbe vette.
Emlékművet avattak a négy éve ezen a napon meggyilkolt Ján Kuciak oknyomozó újságíró, és menyasszonya, Martina Kušnírová emlékére.
Emlékművet állítanak Ján Kuciak és menyasszonya, Martina Kušnírová emlékére a fővárosi Sznf téren.
Felavatták az eperjesi Vilec-dombon a Petőfi Sándor, Tompa Mihály és Kerényi Frigyes költői versenyének emléket állító, felújított kőobeliszket.
A legmagasabb, központi kopjafa az anyaországot szimbolizálja, a kisebb kopjafák pedig az elszakított területeket.
Az 1975 óta Zselíz városrészét képező Szódó református templomának kertjében a közelmúltban felújítottak egy emlékművet. A Barsi Református Egyházmegye által emelt alkotás a helyi születésű vitéz hadnagynak, Szobi Józsefnek állít emléket.
Az eperjesi Vilec-dombon található emlékmű felújításához szükséges forrásokat és a felújítást végző szakembereket Magyarország Főkonzulátusa biztosítja.
Mi lesz a Petáfi-szoborral?
A titokban állított emlékmű több mint száz évig pihent a föld alatt, míg a Sine Metu aktivistái felfedezték és megmentették.
A nemzeti összetartozás napjától kezdődően elindult a gyűjtés, és a befolyt összegből készül el az emlékmű.
A Szlovák Nemzeti Párt Andrej Danko hírhedt zászlórúdja után, egy újabb emlékművel erősítené a szlovák nemzeti öntudatot. Ezúttal a szlovák hazafiságnak és hősiességnek kíván emléket állítani Pozsonyban.
Az Alkotmány utcában tervezik megépíteni a trianoni emlékművet.