A miniszterelnök bírálta Peter Visolajskýt, az orvosszakszervezet vezetőjét, amiért az orvosok tömeges felmondásával fenyegetőzik.
Kiderült, az SaS-es képviselők és miniszterek távozása miatt kisebbségbe szorult kormány nem kér maga ellen bizalmi szavazást.
Az egyértelműen kiderül Pellegrini szavaiból, hogy ő maga nem óhajt bizalmat szavazni Hegernek, és semmilyen körülmények közt sem támogatja Heger kormányát.
A kormányfő szerint a közelgő energiaválság a finanszírozás szempontjából talán még rosszabb, mint a koronavírus-járvány volt.
Vajon érti még valaki, hogy mire megy ki ez az egész?
Mégis folytatódik a történet?
Heger szerint az SaS tisztában van azzal, nem most van itt az ideje annak, hogy elhagyják a hajót.
Még mindig nem a polgárok problémáiról.
Ha az SaS kilép a kormányból, az általuk vezetett minisztériumok élére új emberek kerülhetnek. Mutatjuk, kik a legesélyesebbek.
Amennyiben az ellenzék szeretné kinyilvánítani bizalmatlanságát, ahhoz először meg kellene nyernie a képviselők többségét.
Heger szerint Ukrajna Függetlenségének Napján arra is emlékezünk, hogy fél évvel ezelőtt Vlagyimir Putyin orosz elnök feladta a békét Európában, és a háborút választotta.
Szombaton öt pontba gyűjtött javaslatot terjesztett elő a koalíciós tárgyalásokon, amely szerinte megoldást hozhat.
A kormányfő a TA3 hírtelevízió vasárnapi műsorának vendége volt.
Heger szerint a koalíciós válságból való kiút egyetlen forgatókönyve az, ha az SaS visszalép az ultimátumától, és megállapodik a koalíciós együttműködés új feltételeiről.
Heger több javaslattal érkezik a megbeszélésre, mivel az SaS eddig nem ismertette az új koalíciós szerződésre vonatkozó tervezetét
"Bízom benne, hogy az SaS hajlandó egyet hátralépni, és ősszel négyes koalícióként folytatjuk” - közölte a kormányfő.
Emelik az alapfizetést, és bevezetik a ledolgozott évek számától függő bérpótlékot.
Az OĽANO kijelentette, hogy a mozgalom nem okoskodik, hanem dolgozik és szállítja az eredményeket.
A kormányfő a nyugati országokban alkalmazott megoldások felől is érdeklődött és további adatokat kért.
Heger hangsúlyozta, hogy a holokauszt az emberiség történetének legszörnyűbb fejezetei közé tartozik.