Stabil az állapota Boris Kollárnak, a szlovák parlament elnökének, aki szombaton Pozsonyban komoly autóbalesetet.
Oldalról érhette autóját az ütközés.
Pozitív lett Marian Kotleba koronavírus-tesztje, ezért fokozatosan le kell tesztelni az összes parlamenti képviselőt és az alkalmazottakat is.
A házelnök nem akarja arra kényszeríteni az embereket, hogy leteszteltessék magukat, inkább a meggyőzésre, az ösztönzésre fektetne hangsúlyt.
"Mindenért én vagyok a felelős, ami ebben az országban történt vagy történik, mert a miniszterelnök úr más bűnöst nem lát. Valami megszállottságtól szenved!"
Tekintettel a jelenlegi helyzetre, elővigyázatosságból döntött az önkéntes karantén mellett.
A Sme rodina elnöke a konkrét pénzösszeget nem akarja megmondani.
Fico kritizálta a médiát, mert szerinte a sajtónak vannak információi Kollár etikátlan viselkedéséről, mégsem hozta nyilvánosságra őket.
Szájhősködés szájmaszk nélkül.
A koalíció egyöntetűen az elnöki vétó megtörésére készül.
„Nem engedhetjük meg, hogy az erőszak győzedelmeskedjen a párbeszéd felett."
A házelnök szerint Szlovákia ezzel a gesztussal azt fejezi ki, hogy együttérez minden fehérorosszal, aki a szabadságért, a demokráciáért, valamint az állampolgári és emberi jogokért küzd.
Kollár hangsúlyozta, hogy Remišová rezortjának semmi köze a Fun rádióhoz, ezért nem érti, hogy miért kellett beavatkoznia.
Boris Kollár elmondta, ha a kormánynak sikerül valamit megspórolnia, azt nem költi el értelmetlenül, hanem szétosztja az adófizetők között.
A parlamenti képviselők várhatóan a szeptember 1-jei ülésen fognak tárgyalni a Zuzana Čaputová által megvétózott törvényekről.
A Smer szerint a Fun rádiónak az egyetlen tulajdonosa Kollár, a Tipos tulajdonosa pedig a pénzügyminisztérium.
A parlament alelnöke azt mondta, egységesíteni kell a diplomamunkák írására vonatkozó szabályokat, hogy az egyetemi hallgatók pontosan tisztában legyenek vele, mit engedhetnek meg maguknak és mit nem.
Igor Matovič kormányfőt a hivatalba lépése óta először próbálják meg leváltani.
Kollár: Ebben a nehéz helyzetben is talált forrást a kormány a támogatásokra.
Kollár kijelentette, a Matovič-kabinet ki fogja tölteni a négyeves ciklust.