2024. augusztus 8., 10:47

Moslék aranyvödörben

Amikor ezt írom, még tart az olimpia. Amely minden idők leggusztustalanabb körítésével, ünnepélyes megnyitónak nevezett istentagadással kezdődött. Az a világjáték, amelyet Pierre de Coubertin báró a nemes versengés és a nemzetek közti barátság nemes eszméjét erősítendő élesztett újra az ókori görög olimpiák mintájára. S amelynek a sportról kellene szólnia, nem a mindent bepiszkító, fekáliaként elöntő deviancia erőltetéséről.

Párizsi olimpia 2024 - megnyitó ünnepség
Fotó: MTI

Megpróbáltam belenézni a megnyitóba, aztán hamar a távkapcsolóért nyúltam. Az első percekben megfogalmazódott bennem, mihez hasonlítható az a giccs- és ízléstelenségparádé, amit a piszkos, versenyzésre alkalmatlan Szajna partján az önmaga nagyszerűségétől megrészegült Párizsban előadtak a „művészek”: moslék aranyvödörben. Márpedig a moslék, nézzük bármilyen szemszögből, az moslék, akár vályúba öntik, akár aranyos, akár ezüstös edényből löttyintik elénk a mosatlan padlóra. És a brüsszeliek, élükön Von der Leyennel, most sem hazudtolták meg magukat, önfeledten tapsikoltak.

Még el sem ültek, s vélhetően egyhamar nem is ülnek el a felháborodás hullámai, jött magában a versenyben is a hidegzuhany: Hámori Lucának, a kőszegi lánynak egy algériai pasival kellett bokszolnia.

Egy afrikai sportolóval, akiről azt állította a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, hogy „joga van szabadon versenyezni”. Természetesen joga van, de nem nőket verni. Nincs joga lepofozni a szorítóból Angela Carinit, akinek négy év, sőt az élete kemény munkája és lemondása után negyven másodperc jutott a verseny „szépségéből”, mert az első ütések után feladta az egyenlőtlen küzdelmet. Az emberi jogok új értelmezésében azonban ezt is szabad. A „szabad versenyzés joga”, a nemzetek közti barátság és a nemes versengés dicsőségére.

Pedig micsoda versenyek voltak! Köszönhetően a sportolóknak. Dehát, mint mindenre, az olimpiára is rátelepedett az a miliő, amely a végvonaglását élő római birodalom bacchanáliáiban és kulturálatlan zabálásaiban testesült meg.

Mintha Róma nem a kereszténység bölcsője (ez azért erős túlzás), hanem a romlás szimbóluma lett volna. Hogy stílszerűek legyünk, talán eszünkbe juthatnak Baudelaire romlott virágai is, de legalább a költő művét ne mocskoljuk be utólag.

A szoknyás hímbalerinák vonaglása mellett történt más is Párizsban, ezek az esetek azonban nem kaptak sajtóvisszhangot, elvesztek a ricsajban.

Joao Chianca brazil szörföst például arra kényszerítették, hogy távolítsa el Krisztus képét a deszkájáról. Rayssa Leal katolikus gördeszkásnak, aki bronzérmet nyert, megtiltották, hogy nyilvánosan megköszönje a sikerét Jézusnak. Jutnak eszébe az embernek – bár ez nem kötődik az Utolsó vacsorát kigúnyoló francia olimpiához – azok a térdeplő futbalisták, akik egy drogos afroamerikai „tiszteletére” bohóckodnak.

„Ha valaki férfinak születik, akkor az izomrostokban, a csontváz felépítésében ezt a jelleget őrzi meg, így önmagában is egy nőnél erőteljesebb. Akár átoperálják, akár nőnek deklarálják később, ez az előny megmarad. S ezzel nem tud mit kezdeni a NOB” – nyilatkozta Schmitt Pál, a MOB volt elnöke, a NOB volt alelnöke, aki sportdiplomataként finoman fogalmazott. Maguk a sportolók azonban fel voltak háborodva. De háborgott a világ normális része is, amelyik még mer véleményt mondani. Mert a többség ezúttal is lapított.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság amúgy lebukott, mert bár esélyük sem volt győzni, mind Angela Carini, mind Hámori Luca megkapja az olimpiai győzteseknek járó ötvenezer dolláros sikerdíjat, mert „megkérdőjelezett nemi hovatartozású” versenyzővel  szemben maradtak alul. Magyarán: fájdalomdíjat kaptak, miközben győzött a genderkultúra, amely eluralta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság vezetőinek az agyát.

Ide jutottunk. Persze tudjuk, hogyan jutottunk ide, hiszen ez az őrület nem most kezdődött, de félő, hogy ez csak a kezdet, és a folytatás még gyomorforgatóbb lesz.

Mert a nagy mammutcégek, a szponzorok, a reklámbevételek, a tévéközvetítések díja erősebb, mint maga a sport. Mi jöhet még? Transzformerek, robotok fognak küzdeni emberekkel? Fegyveresek fegyvertelenekkel? Vadállatok elé dobják a keresztényeket, mint annak idején Rómában? Mert ezeknek semmi sem drága! Mindent és mindenkit (természetesen önmagukon kívül) képesek feláldozni a Mammon oltárán.

Amikor a Szajnából kikászálódó triatlonos versenyző a parton több felvonásban elhányta magát, jelképesen erről a kreténségről mondott ítéletet. A liberálbolsevik fotelhuszárok természetesen lehengerlő szakértelemmel magyarázzák, mennyire hülyék vagyunk mi, normális emberek, hiszen az „elfogadásnak” nincs neme. Az csak egy felhő, amelyben ott vigyorog maga a sátán, amely hol Schwab, hol Soros, hol valamelyik Rockefeller-fióka képében bujkál. Pontosabban nem bujkál. Nyíltan a képünkbe röhög.

Azért mindezek ellenére szép ez az olimpia, és mi, magyarok büszkék lehetünk, mert a magyar olimpikonok ezúttal is feledhetetlen perceket szereztek számunkra. Ha már nem Budapesten – mert azt megfúrták a magukat magyarnak nevező hazaárulók –, legalább Párizsban.

Megjelent a Magyar7 2024/31. számában.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.