Szakmai gyakorlat Budapesten
Az Erasmus+ mobilitási program keretén belül, amely a továbbtanulást és a külföldi tapasztalatszerzést támogatja, immár harmadik alkalommal nyílt lehetőségük a gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola diákjainak és kísérő tanáraiknak arra, hogy külföldön szerezzenek szakmai tapasztalatokat.
A diákok szeptemberben három hetes szakmai gyakorlaton vettek részt Budapesten, ahol szakmai ismereteiket bővítették, tapasztalatokat szereztek, bebizonyíthatták szakmai rátermettségüket és felkészültségüket, valamint sok élményekkel gazdagodtak.
A programszervezők Budapesten találtak rá a legmegfelelőbb partnerekre, akik szakmailag és minőségileg a lehető legtöbbet tudták a diákoknak nyújtani. A diákok munkáikat neves cégeknél végezték.
A résztvevők megismerhették az ottani munkakörülményeket, elvárásokat, megerősödtek bennük személyiségjegyeik is. Ezek a tolerancia, az önbizalom, a kíváncsiság, a határozottság, valamint a problémamegoldó készség.
A Budapesten töltött három hét nem csak a munkáról szólt, hiszen
a mobilitási program célja a szakma gyakorlati oldalának megismerése mellett az is, hogy a diákok megismerjék az adott ország kultúráját, és aktívan töltsék el a szabadidejüket.
Tekintettel arra, hogy ilyen hosszú időt egyik diák sem töltött el még nagyvárosban, nagyon gyorsan tudtak alkalmazkodtak az ottani életformához. Pár nap eltelte után bátran közlekedtek és fedezték fel a nagyváros nevezetességeit. Megtekintették többek között a Parlamentet, Hősök terét, Halászbástyát, Gellért-hegyet, Margit-szigetet.
Reméljük, hogy a diákok a három hét alatt olyan szakmai tapasztalatokra tettek szert, melyek segítségükre lesznek a további tanulmányaikban, a pályaválasztásban, illetve a munkavállalásnál is előnyre tehetnek majd szert. A sikeresen elvégzett résztvevők mindegyike nemzetközileg is elismert oklevélben részesült.