Nem tudnak megegyezni a kormányban.
A multimilliárdos egykori Microsoft-vezér a héten több alkalommal is arról beszélt, el kellene gondolkozni egy harmadik adag oltás lehetőségén.
Február 18-án és február 19-án kezdődik a pedagógusok következő kategóriáinak regisztrációja az oltási időpontokra.
Zágráb egymillió adag orosz vakcinát tervez beszerezni az elkövetkező két-három hétben.
Az Európai Bizottság további 300 millió adag, koronavírus elleni oltóanyag beszerzéséről kötött megállapodást.
A jelenlegi helyzetben nem helyénvaló a geopolitikai érdekek előnybe helyezése, az emberi élet sokkal fontosabb ennél.
Igazságos elosztást sürgetnek.
A miniszterelnök szerint a Sputnik védőoltás rendkívül hatékony, és minél előbb meg kellene kezdeni a tárgyalásokat.
Hiába vannak szabályok, ha betartásukat már senki sem ellenőrzi.
Több hackercsoportot kormányok finanszíroznak, így próbálva megszerezni a legújabb kutatási eredményeket.
Szerbiában már több mint 800 ezer ember kapta meg a védőoltást.
Többen megmosolyogták, hogy Magyarország és Szlovákia is saját oltóanyag fejlesztésébe fogott. Talán ugyanolyan lekicsinylően legyintettek, mint pár hónappal ezelőtt az orosz és a kínai oltóanyagra.
Az AstraZeneca vakcináját gyerekeken is tesztelni fogják.
Orbán Viktor hangsúlyozta, az utóbbi néhány napban egész Európában megfordultak a kedvező tendenciák, Magyarországon is, a feltételezések szerint a brit vírusmutáns miatt.
Az oktatási tárca bejegyzése szerint több mint valószínű, hogy szombaton, február 13-án megkezdődik a tanárok beoltása a legtöbb megyeszékhelyen és Turócszentmártonban.
Jelenleg 21600 AstraZeneca vakcina áll rendelkezésre, ezt a mennyiséget pedagógusok beoltására szánják.
A dél-afrikai Witwatersrandi Egyetem nemrég tett közzé kutatást, mely szerint az AstraZeneca vakcinája jóval kevésbé hatékony a dél-afrikai variáns esetében a Covid-19-betegség enyhébb formáival szemben.
Berényi József arról tájékoztatott a megye önhibáján kívül, Dunaszerdahelyen és Szakolcán ezen a hétvégén biztosan nem lesz oltóközpont.
Az államfő érdeklődött afelől is, hogy a bizottságtól igényelhető-e anyagi támogatás a laboratóriumok korszerűsítésére.
2021. február 9-étől már Ipolyságon, a Hospitale Kft. által működtetett egészségügyi intézményben is működik oltóközpont.